COVIDIAŃSKI AMOK TRWA. Niedzielski znów będzie nas nagabywał. Do czego? Łatwo się domyślić, skoro nie ma co z tym teraz zrobić

Adam Niedzielski i szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne: PAP/Canva (kolaż)
Adam Niedzielski i szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne: PAP/Canva (kolaż)
REKLAMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformuje w piątek o zasadach szczepienia przeciw COVID-19 kolejną adaptowaną dawką – przekazał resort. Chodzi o preparaty dostosowane do zapewnienia szerszej ochrony, uwzględniającej wariant Omikron.

W Gdańsku, w trakcie konferencji „Bezpieczeństwo i jakość w ochronie zdrowia”, współorganizowanej przez Rzecznika Praw Pacjenta oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, planowany jest w piątek briefing szefa MZ.

REKLAMA

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

„Dziś podczas konferencji prasowej w Klinice Neurochirurgii UCK w Gdańsku minister @a_niedzielski poinformuje o zasadach szczepienia kolejną adaptowaną dawką szczepionki przeciw COVID-19. Serdecznie zapraszamy!” – podano na Twitterze ministerstwa.

Niedzielski przyznał, że mamy za dużo szprycy: „Trzeba agresywnie rozmawiać z firmami farmaceutycznymi, żeby doszło do redukcji”

Po decyzji Komisji Europejskiej, dopuszczającej tzw. celowane szczepionki, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak informował we wrześniu ub.r., że badania wykazały, że adaptowane szczepionki zapewniają większą ilość przeciwciał zdolnych do neutralizacji wariantu omikron BA.1 w porównaniu z monowalentnymi szczepionkami opartymi na pierwotnym szczepie. Ponadto – jak podnosił – przeciwciała wytworzone przez te szczepionki wydają się być w stanie neutralizować inne warianty i podwarianty omikronu, w tym BA.2, BA.2.75 i BA.5, bardziej efektywnie.

ZALEWA NAS SZPRYCA. Niedzielski w coraz większej desperacji. „Dokonują pewnej redukcji zakupów, ale…”

REKLAMA