Pandora Gate. Morawiecki zabrał głos, a Bosak ostro odpowiedział [VIDEO]

Mateusz Morawiecki, Krzysztof Bosak Źródło: PAP, collage
Mateusz Morawiecki, Krzysztof Bosak Źródło: PAP, collage
REKLAMA

Youtuber Sylwester Wardęga ujawnił w swoim najnowszym nagraniu na YouTubie wyniki swojego śledztwa dotyczącego seksualnych nadużyć i pedofilskich zachowań w środowisku polskich celebrytów internetowych. Sprawę skomentował premier Mateusz Morawiecki, a odpowiedział mu współprzewodniczący Konfederacji Krzysztof Bosak.

Pandora Gate to największa afera w historii polskiego YouTube’a. Śledztwo Sylwestra Wardęgi pokazuje, że w środowisku polskich youtuberów i influencerów panuje zmowa milczenia na temat powszechnego zjawiska nadużyć seksualnych w stosunku do nieletnich dziewcząt, a w niektórych przypadkach nawet dziewczynek.

REKLAMA

W swoim filmie Wardęga skupia się głównie na przypadku Stuu (Stuarta Kluza-Burtona) – polskiego youtubera, który według jego śledztwa miał utrzymywać kontakty z nastolatkami w bardzo młodym wieku.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

oza Stuu w aferze przewijają się pseudonimy innych polskich celebrytów internetowych. Pojawiają się także oskarżenia o zmowę milczenia, która miała panować w środowisku.


Pandora Gate. Czytaj więcej:


Morawiecki: Poleciłem służbom zająć się tą sprawą

Afera pedofilska w środowisku youtuberów stała się tak głośna w mediach społecznościowych, że odniósł się do niej nawet prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki.

„Musimy chronić nasze dzieci w internecie! W Państwie Polskim nie ma zgody na pedofilię, na tolerowanie zwyrodnialców. Poleciłem służbom zająć się natychmiast sprawą, oczekuje stanowczych i szybkich działań. Ostrzegam wszystkich, którzy chcą krzywidzić dzieci. Spotka Was kara, spotka Was kara najbardziej dotkliwa z możliwych.

Bosak: Dlatego przez 8 lat…

Na wpis premiera pisowskiego rządu odpowiedział szef koła Konfederacji i lider Ruchu Narodowego – Krzysztof Bosak. Narodowiec nie zostawił suchej nikt na warszawskim polityku.

„Dlatego przez 8 lat blokowaliście uchwalenie przepisów chroniących dzieci przed pornografią w internecie? Logiczne” – napisał polityk Konfederacji.

REKLAMA