Wywiad z Grzegorzem Braunem: W stronę ostatecznego rozwiązania

Grzegorz Braun. / fot. PAP/Tomasz Gzell
Grzegorz Braun. / fot. PAP/Tomasz Gzell

O nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej i jej skutkach z Grzegorzem Braunem rozmawia Rafał Pazio.

– Komu i do czego było potrzebne wycofanie z ustawy o IPN zapisów dotyczących karania m.in. za stwierdzenia o „polskich obozach śmierci”?
– Ustalmy fakty. Grupa obecnie trzymająca władzę w Warszawie, która ma w tej chwili większość rządową i stuprocentową kontrolę nad procesem legislacyjnym, jeszcze zimą, przez nikogo nie ponaglana, przez nikogo nie przymuszana, przeprowadza przez parlament pozostawiającą wiele do życzenia nowelizację ustawy. Zanim procedura dobiega końca, już wiadomo, że państwo i diaspora żydowska skorzystają z tego jako pretekstu do nakręcania kampanii antypolskiej o globalnym zasięgu. I to właśnie się dzieje. Większość parlamentarna pod przywództwem pana premiera-prezesa-naczelnika z Żoliborza nie wykazuje konsekwencji w tej sprawie. Nie podejmuje żadnych praktycznych kroków, które byłyby adekwatną odpowiedzią na tę antypolską kampanię.

Prowokatorskie wypowiedzi ambasador Azari są tolerowane, a wręcz promowane. Realizująca antypolskie „projekty badawcze” profesura dalej może liczyć na wikt i opierunek z kieszeni polskiego podatnika. Plemienna rasistka Engelking-Boni dalej przewodniczy Międzynarodowej Radzie Oświęcimskiej, a kłamca Gross dalej legitymuje się polskim orderem. Władza warszawska wręcz kreuje wydarzenia, które wzmacniają żydowski przekaz, czego przykładem są groteskowe występy prezydenta belwederskiego Dudy na tzw. marszu żywych w Oświęcimiu, w trzecim rzędzie za izraelskimi notablami.

W związku z tym polska racja stanu i polska pamięć historyczna może być bez przeszkód atakowana także z terytorium Polski i z wykorzystaniem ośrodków propagandowych, na które łoży polski podatnik. Żoliborska grupa rekonstrukcji historycznej sanacji wdaje się w negocjacje treści polskiego prawa z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami antypolskiej dywersji. W końcu następuje pełna kapitulacja. Podyktowana przez Żydów nowelizacja przechodzi przez parlament w tempie tak piorunującym, że aż groteskowym. Zdalnie sterowany prezydent składa podpis jeszcze przed powrotem z zagranicznej podróży. Następuje więc głośne „odszczekanie” tego, co zostało półgębkiem powiedziane ledwie pół roku temu. Żydzi stawiają na swoim, a Warszawa wycofuje się z tego, co wcześniej sama przedstawiała jako punkt honoru, „z podkulonym ogonem” – jak to ujął jeden „negocjatorów” delegowanych przez premiera Netanjahu. Bo na dodatek już po wszystkim dowiadujemy się z ust samego pana Jarosława Kaczyńskiego, że przez szereg miesięcy trwały intensywne „negocjacje” w tej sprawie. Już to samo w sobie jest nadzwyczajnym bezprawiem i kompromitującym rządzącą formację skandalem.

– Dlaczego?
– Bo okazuje się, że warszawskie władze przyjmują za rzecz dopuszczalną zagraniczny arbitraż w kwestii stanowienia polskiego prawa. Nie ma co do tego cienia wątpliwości. Ale jak się okazuje, samozaparcie w przyjmowaniu takich policzków nie ma granic po stronie ludzi władzy i ich otuliny propagandowej.

– Cała rzecz jest przedstawiana jako wielki sukces tego rządu.
– Ale przecież wystarczy tylko przerzucić doniesienia zagraniczne na ten temat. Nikt tam właściwie nie cytuje tego, co należy do kazuistyki wspólnego wystąpienia premierów Rzeczpospolitej i państwa położonego w Palestynie. Nikt tam nie wchodzi w szczegóły, tylko wszyscy zgodnie relacjonują, że Polska wycofała się z próby urzędowego zakłamywania i przemilczania holokaustu. Takie jest rozumienie i relacjonowanie tego wydarzenia w świecie. Wyłącznie grzeczni czytelnicy „Gazety Polskiej” i wierni słuchacze TVP Dezinfo mogą być karmieni tymi urojeniami, które są przed nimi roztaczane w ostatnich dniach.

Czytaj dalej ->

17 KOMENTARZE

  • a ja mam pochodzenie kosmiczne i nie wstydzę się ani trochę, że jestem Polakiem; ba, jestem z tego dumny; zwłaszcza jak patrzę na tę całą tłuszczę wokół, żeby nie powiedzieć, bydło, które się tego wstydzi, ale kasę ciągnie z Polski i Polaków na całego; Polacy jak się nie obudzą, a jest to chyba ostatnia chwila, to gnojki w krótkich spodenkach od Romana (co i tak powoduje u nich potykanie się ich o własne sznurówki i plątanie w nogawki) sprzedadzą nas do ostatniego, tak jak sprzedaje się np. drób lub kopytne na targu; jest to już ostatni dzwonek; później będzie już tylko na koniec ładna muzyka, niczym na Tytaniku;

  • Zredukowałeś się sam do znaku zapytania. To dobrze. Powtórzę więc po raz n-ty.
   Drodzy Rodacy, plan co do Polski – na dziś – wygląda mniej więcej tak:
   1. Bank Morgana jest powoływany w Polsce do rozliczenia i nadzorowania na miejscu tych 3 bilionów zł wyciągniętych po bandycku – pod lufami amerykańskiej brygady pancernej – poprzez Akt 447.
   2. Do tego, komplementarnie, to gigantyczne lotnisko które posłuży zapewne do ewakuacji milionów żydów w pewnym krytycznym momencie (patrz operaja „Most” z lat 1990-92).
   3. Centrala Mossadu „na całą Europę” ma być pod tym lotniskiem (o czym mówił wielokrotnie p. Grzegorz Braun jak też inni i co by się pokrywało z zydowskim zamiłowaniem do piwnic).
   4. US Army zostaje ściągnięta odpowiednio wcześniej (żeby nie budzić podejrzeń) do zabezpieczenia całej operacji na miejscu, tak aby nie było żadnych przeszkód od Polaków, jak już się już zorientują „w cziom dzieło”.
   Zdaje się, że sytuacja jest bardziej zaawansowana niż mówi pan Stanisław Michalkiewicz. Pan Grzegorz Braun naświetla to bardziej wnikliwie i dalekosiężnie a Tuwim to przewidział 100 lat temu (jak mawia p. Michalkiewicz). Miłośnik Związku Radzieckiego Julian Tuwim to przewidział.

   BANK – Julian Tuwim

   Jak czarne włochate kulki
   Po banku toczą się srulki.
   Skaczą, skaczą nad biurkiem,
   targuje się srulek ze srulkiem.
   Srulek srulkowi uległ
   i biegnie do kasy srulek.
   Liczy drżącymi palcami
   i zmyka przed srulkami.
   W klubzeslach z dala od kasy
   siedzą srule-grubasy.
   Srulki z uśmiechem lubym
   kłaniają się srulom grubym.
   A w głębi – w ciszy – wielki jak król
   Duma
   sam
   główny
   Srul.

   ANONIMOWE MOCARSTWO – Julian Tuwim

   Już w podziemiach synagog wszystko złoto leży.
   Amunicje przenoszą czarni przemytnicy.
   Naradzają się szeptem berlińscy bankierzy,
   Dzwoni tajny telefon z warszawskiej bożnicy.

   W Londynie, w wielkiej loży, już postanowiono…
   Siedem pieczęci kładą masoni pod dekret.
   Nad skrwawionym Talmudem żółte świece płoną,
   W płachtę zwinęli szczątki i przysięgli sekret.

   I zaraz Żydzi w Kremlu dostali depesze!
   I skoczyła iskrówka! Zawrzały redakcje!
   Paryski Rotszyld ręce zaciera w uciesze:
   W Amsterdamie i Rzymie wykupiono akcje.

   Smok olbrzymi od morza do morza się wije,
   nocą go widza w ogniu najśmielsi lotnicy,
   Ciemny łopocze w miastach i na trwogę bije,
   Sygnał strzelił rakietę znad pruskiej granicy.

   A po naszych miasteczkach, w straszne skwarne święto,
   Wieje z sieni ziejących pomruk głuchych nowin:
   „Do kościoła się zakradł pejsaty żydowin
   I dzieweczkę w cegielni na mącę zarżnięto”.

   • … A MOŻE I MA. To się przecież okaże , ale wykożystać nie będzie można i tak; dlatego po prostu trzeba robić swoje.

 1. Grzegorz Braun to mądry człowiek. Jego inteligentnie wyrażane, dobrze i gruntownie przemyślane poglądy bardzo mnie przekonują. Zdaje się ten uważny obserwator mieć dar politycznego trafnego przewidywania rozwoju wydarzeń. Co do lojalności wobec kraju i narodu polskiego też nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń. Wolałbym aby ktoś taki dzierżył w tej chwili ster władzy w Warszawie, a nie zdrajcy i ludzie tchórzliwi, zupełnie bez charakteru. Nie bardzo jednak mam pojęcie, jak w obecnych trudnych warunkach ogólnopolitycznych i aktualnych uwarunkowaniach medialnych dałoby się doprowadzić do takiej, bardzo pożądanej z punktu widzenia polskiej suwerenności, zmiany.

 2. Najlepsze jest to, że ta kretyńska ustawa była martwa, ale przyniosła dobre rezultaty. Skończyło się oskarżanie każdego o ruskich agentów – jest teraz większa równowaga, a PiS całkowicie się pogrążył wycofując tę ustawę – i o to chodzi.

 3. No tak, ten braun nie jest zydem ale jego wujas z rady radiofonii zdaniem tutejszych jak ochrzczony michnik juz musi nim byc.

 4. Braun Jest zydowskim dezinformatorem. Nie bedzie zadnego Mostu 2 ale Rzad Swiatowy ze stolica w Jerozolimie. Zadaniem Brauna jest katalizowanie nastrojow antykatolickich, bo Kosciol Katolicki odegra w tym bardzo istotna role, negatywna oczywiscie. Obserwujmy uwaznie rzeczywistosc i bez wyzwisk prosze.

  • Z calym szacunkiem, nie O wyzwiska tu chodzi lecz o prawde. Jakie masz na to dowody? Grzegorz Braun jest patriota i to ze kocha Polske czuc na kilometer. O ile zgodze sie co do opini O KK jednak odczuwam nutke pastora Chojeckiego. To co napisales to jakbym sluchal pastora. Chojecki O kazdym mowi agent albo towarzysz i tak: tow Mikke,tow Michalkiewicz, tow Wolniewicz, Braun,Kolonko,Cejrowski(nie w chwilach gdy chwali Trumpa),Wilk i wielu innych. Osadzac jest latwo ale chcialbym zauwazyc ze lepszych patriotow nie mamy(i nie potrzebujemy).Jak latwo jest zwyzywac od agentow….

   • Z tego co wiem to Pastor jest pro Izraelski tak wiec przypisywanie mi zwiazkow z nim nie jest na miejscu. Obserwuj rzeczywistosc a zobaczysz co jest prawda a co nie. Nie bedzie kolonizacji Polski to sa bzdury. Danina ? Jak najbardziej.

  • Ciekawe są te teorie żydowskich agentów – Działania dezinformacyjne to jedna z lepszych broni w tej wojnie.

 5. Mr KinoOko you are coward because you hide under a pseudonym. It is very easy and safety to teach everybody from behind pseudonym. Grzegorz Braun don’t use pseudonym and everyone can speak with him live. You don’t prove Grzegorz Braun is jews you only recommend to observe: what to observe ? his eyes, his mouths, hands, dress and maybe you secretly looked under his pants. You only prove that ignorance and emotion dominated your brain if you only have that one. Firstly educate and next cure your excessive pride.

Comments are closed.