Nowe informacje w sprawie Magdaleny Żuk. Internauci piszą o „strachu, lęku i obawie przed tajemniczym panem X”

Magdalena Żuk. / fot. Facebook
Magdalena Żuk. / fot. Facebook
REKLAMA

Sprawą śmierci Magdaleny Żuk w trakcie wakacyjnego wyjazdu do Egiptu żyły w ubiegłym roku media w Polsce. To zainteresowanie z czasem opadało, ale nadal są osoby, które dążą do wyjaśnienia tej sprawy. Skupieni na forach i grupach w mediach społecznościowych internauci nie odpuszczają. Dochodzą do nowych faktów, wymieniają uwagami. Napisali także list otwarty do prokuratury.

Przypomnijmy nieco tę tajemniczą historię. 27-letnia Magdalena wyjechała do Egiptu, aby tam odpocząć i spędzić majówkę. Po przyjeździe Polka zaczęła się dziwnie zachowywać i trafiła do szpitala, potem z niewyjaśnionych do dzisiaj powodów wyskoczyła z okna. Do tej pory przeprowadzono dwie sekcje zwłok – jedną w Egipcie, zaś drugą w Polsce, we Wrocławiu. I choć od śmierci Magdaleny Żuk minęło już prawie półtora roku, to wciąż nie wiemy, co było powodem jej śmierci.

REKLAMA

Teraz w sieci pojawił się list, w którym pojawiają się nowe wątki w sprawie śmierci Magdaleny Żuk, które zdaniem internautów prokuratura bagatelizuje. Siostra Magdy, Anna Cieślińska, podkreśla, że dziewczyna była zrównoważona i nigdy nie cierpiała na żadne zaburzenia i na pewno nie popełniłaby samobójstwa. To właśnie ona podpisała się pod listem i podziękowała internautom za zaangażowanie w sprawę. Poniżej publikujemy jego treść:

Panie Prokuratorze,
na wstępie chciałabym nawiązać do rozmowy telefonicznej z dnia 07.09.2018. W dniu 22.05.2018 wysłałam list otwarty do Pana Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego. Krótko po wysłaniu listu dostałam odpowiedź. Wynikało z niej, iż list otwarty został przekazany dalej, do Prokuratury Regionalnej Wrocław, a następnie z dniem 12.06.2018 list został przesłany do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, a dokładnie do rąk Pana Prokuratora Marka Gorzkowicza, zajmującego się sprawa tragicznej śmierci Magdaleny Żuk. Szukając jakiejkolwiek odpowiedzi na list otwarty internautów, wykonałam wiele telefonów, aż połączono mnie z Panem Prokuratorem. Za rozmowę bardzo dziękuje.

W trakcie naszej rozmowy zostałam wiele razy przekierowywana, na stronę internetowa prokuratury, na której są publikowane komunikaty do wglądu dla opinii publicznej. Tak też uczyniłam. Co z tych komunikatów wyczytałam i wywnioskowałam postanowiłam odnieść się w podpunktach, jak i spróbować, odnieść się do każdego z podpunktów zgodnie z przemyśleniami, interpretacją internautów zainteresowanych tragiczną śmiercią młodej rodaczki Magdaleny Żuk, jak i w imieniu ich i swoim, wystosować drugi list otwarty, na który mam nadzieje odpowiedź dostanę, zgodnie z kodeksem administracyjnym. Ogólnikowy przekaz z komunikatów, w podpunktach.

1. Zgromadzony został materiał dowodowy, np. opinie biegłych psychiatrii i psychologii.

2. Poddano oględzinom zabezpieczone w toku śledztwa dowody, między innymi zawartość bagażu pokrzywdzonej.

3. Uzyskano liczne dane teleinformatyczne.

4. W toku śledztwa, analizie biegłych psychiatrów i psychologa, został także poddany materiał dowodowy, w zakresie nietypowego zachowania pokrzywdzonej podczas podróży oraz pobytu na terenie Egiptu i jego możliwego podłoża.

5. Dowody nie wykazały, aby wobec pokrzywdzonej stosowana była przemoc o podłożu seksualnym lub jakakolwiek inna. Przeprowadzone dotychczas dowody, wskazują, że bezpośrednią przyczyną zgonu pokrzywdzonej, były obrażenia odniesione przez nią na skutek upadku z dużej wysokości.

Czytaj dalej ->

REKLAMA