Zbigniew Stonoga zatrzymany na autostradzie. Policja przeszukuje jego dom

Zbigniew Stonoga. / foto: Prt Sc Facebook
Zbigniew Stonoga. / foto: Prt Sc Facebook

Znany biznesmen Zbigniew Stonoga zatrzymany przez policję. Jak poinformowano na jego stronie na Facebooku, do aresztowania doszło około 4 w nocy na autostradzie. Następnie służby weszły do jego mieszkania.

„W chwili obecnej jest przesłuchiwany w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie. Na tym nie koniec nękania, ponieważ o 6-tej rano ekipa policji wpadła z rewizją na mieszkanie Państwa Stonoga i przeszukują cały dom” – napisano w komunikacie.

Stonoga to bardzo znana postać w polskim internecie. Zasłynął z wielu filmów, w których w niewybrednych słowach komentował poczynania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wsławił się również kilkoma obywatelskimi zatrzymaniami pedofilów. Kilka tygodni temu na gorącym uczynku przyłapał księdza-pedofila z Czech. Do sprawy odniosła się nawet czeska kuria.

Stonoga to także biznesmen oraz polityk. W 2015 roku kandydował w wyborach do Sejmu z własnego komitetu KWW Zbigniewa Stonogi, ale nie udało mu się zarejestrować ogólnopolskich list. Ostatecznie w skali kraju otrzymał 0,28 proc. poparcia.

W 2017 roku biznesmen trafił do więzienia. Oskarżono go o działalność na szkodę spółki Viamot, która miała stracić ponad 42 mln zł. Na początku września br. został zwolniony z aresztu.

Nie wiadomo, co było tym razem przyczyną aresztowania Stonogi, gdyż prokuratura nie wypowiada się w tej sprawie. Niewykluczone, że chodzi o opublikowanie wizerunku policjanta, który śmiertelnie postrzelił w Koninie Adama C.

Zbigniew Stonoga nadaje: „Śledztwo wszczął motłoch platformowy, a pisowski się pod niego podpiął”

5 KOMENTARZE

  1. 4 nad ranem … w drodze do szpitala … policja przechwytuje go w trasie (czyli namierzył go system inwigilacji Pegasus ?). O co chodzi w tym cyrku ?

    • chodzi o to ze ten koles ma kupe kasy i wyglada na to ze chce zostac z niczym oprocz wiszacego nad jego glowa wyrokiem. Nie zrozumial za pierwsdzym razem to moze pomysli za drugim

  2. A może dlatego, że ujawnił iż do Banku Pekao wpłynęło 500 milionów euro od jakiegoś nie żyjącego już człowieka.A prawdopodobnie jak było na yt to z tych pieniędzy prawdopodobnie poszło prawie 200 milionów na Fundację śp. Lecha Kaczyńskiego. No zobaczymy zbadają to, albo ma dowody , albo ich nie ma.

  3. Jaki tam pegasus, wystarczy tel komórkowy i wcale nie musi być włączony. Pegasus jest do wlaman na smartfony, przechwytywania kontroli nad nimi, wysylania danych z kamerki i mikrofonu.

  4. Dobrze że nie był na promie na morzu. To i nawet nie trzeba było po niego posyłać antyterrorystów helikopterem żeby desantować na prom. A tak, to taniej wyszło dla podatników. I cała reszta też nie tak kosztowna dla podatników. Bo napad dzielnych chłopców nawet w kominiarkach oraz kewlarowych kamizelkach i z długą bronią na mieszkanie z wyłamaniem drzwi i zniszczeniem zamka można zrobic prawie za darmo.
    Ten rząd to jednak dora zmiana rzeczywiście jest. Wie co to są oszczędności i pilnowanie budżetu.

Comments are closed.