Zaczęło się. Izrael pluje na Polskę a przepraszać nie musi. Znów wracają słowa o „wyssaniu antysemityzmu z mlekiem matki”

Israel Katz. Foto: PAP/EPA
Israel Katz. Foto: PAP/EPA

W Izraelu trwają przygotowania do obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz. W związku z tym nasilają się ataki dyplomatyczne na Polskę. Były szef MSZ Izraela Silvan Shalom uważa, że obecny – Israel Katz – nie musi przepraszać za słowa o „wyssaniu przez Polaków antysemityzmu z mlekiem matki”.

Napięcie na linii Polska-Izrael rośnie, a wszystko za sprawą próby przeforsowania nowej narracji historycznej. Od dłuższego czasu prym wiedzie w tym Izrael, a niedawno dołączyła do tego Rosja. Powstaje nieformalny pakt Putin-Netanjahu – wg izraelskich mediów premier tego kraju poprze kłamliwe rosyjskie tezy o przyczynach wybuchu II wojny światowej. Rosja oskarża o to Polskę.

Wcześniej, bo w lutym 2019 roku Israel Katz stwierdził, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. – Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – red.), któremu Polacy zamordowali ojca, ‚Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki’. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych – powiedział.

Po tych słowach rozpętała się burza. To stwierdzenie po pierwsze obiektywnie nieprawdziwe, ale równocześnie bardzo groźne, bo przerzucające odpowiedzialność na Holokaust na Polaków. Nikt bowiem nigdy nie stwierdził, że np. Niemcy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. Dokonana przez nich zbrodnia, dzięki takim stwierdzeniom jak to autorstwa ministra Katza, ewidentnie wskazuje, że to Polacy są najbardziej winni.

Polski rząd oczekiwał natychmiastowych przeprosin, ale nigdy ich nie doczekał. Teraz sprawa wraca jak bumerang. Były szef MSZ Izraela Shalom stwierdził, że Katz przepraszać nie musi, bo „są Polacy, którzy współpracowali z nazistami”.

Za naszymi plecami toczy się twarda gra. Propagandowe ataki zarówno Izraela, jak i Putina na Polskę mogą być próbą zwiększenia nacisków na nasz kraj w sprawie 447 – uważa Tomasz Sommer, redaktor naczelny „Najwyższego CZAS!-u”.

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek zwołał sztab kryzysowy złożony z ekspertów od komunikacji oraz historyków. Strona polska spodziewała się kolejnych ataków przede wszystkim ze strony Rosji. Te w pierwszej kolejności nadeszły jednak z Izraela. Pytanie, czy w tej sytuacji Polska będzie gotowa się przeciwstawić.

13 KOMENTARZE

 1. wystarczy za to że „Polacy” rządzący Polin będą na wyścigi przepraszać żydów jak to dla przykładu zrobił stolzman w Jedwabnem

 2. Naszym władzom udała się rzecz prawie niemożliwa.
  Doprowadzili do powstania sojuszu USA-Rosja-Izrael wymierzonego w Polskę.
  Tak w praktyce wygląda „geniusz polityczny Jarosława Kaczyńskiego”.

   • Zidiociałe szczyle i dziadek żyjący w innej epoce to teraz Polską rządzą.

    • Wiedźmin – dobre 100/100 :)))))
     Aż miło popatrzeć jak wyznawcę-darmozjada trafia ;)
     Przebiera nóżkami bo 13 emertura… jak za komuny ;))))
     Widać, że coś by chciał napisać ale nie za bardzo wie co i jak ;)))))
     Dobre! :))))

 3. Niestety to efekt polityki ostatnich lat, psuedo sojuszy z moskami i jankesami i szczucia na sowietów. Wystarczy wrócić do Smoleńska na drugi dzień Amerykanie ujawnili zdjęcia z zestrzelonego nad Teheranem Boeinga, ze Smoleńska do dziś nie nam nie dali, takich mamy „przyjaciół”. Zamiast budować swoją armie futrujemy obcych i leżymy plackiem przed wrogami z BW.

 4. Zdaje się, że Polska wypłaca izraelitom jakieś zasiłki, które im się nie należą. To trzeba przestać wypłacać. I unieważnić wszystkie polskie paszporty wydane mieszkańcom Izraela. A jak tak strasznie nie można unieważnić to po dziesięciu latach i tak trzeba zrobić nowy. Nie wydawać nowych.

 5. takie sa skutki przymilania sie zydom ( chanuki, bale dla zydow, forsa na muzea i cmentarze ) !!!! …dasz zydowi palec to za reke cie chwyci …!!!!!

 6. Zgadzam się z Wiedźminem, trzeba tylko dodać, że to wszystkie ,rządy, poprzednie też, drobnymi kroczkami: zaniechaniami, lizydupstwem, brakiem charakteru, nie decyzyjnością albo lękiem doprowadziły do obecnych ataków na Polskę. Od zawsze u żłoba wiszą targowiczanie i psychopaci.

 7. W Aushwitz gineli Polacy, a nie Zydzi (Brzezinka). Ci drudzy, w Aushwitz, przebywali tylko jako funkcyjni. Prosze trzymac sie faktow.

 8. Mają rację. Nienawidzę tej „nacji”. Za co niby mam ich lubić? A może współczuć? Jeszcze czego.

 9. Kiedy w końcu Polski naród rozliczy winnych za zbrodnie powojenne związane z prowadzeniem socjalizmu rękami aktywistów pochodzenia żydowskiego. Rosjanie wspólnie z żydami robili to co w rewolucji bolszewickiej a potem wprowadzając komunę w Polsce.. Lenin mordował rękami żydów naród Radziecki . Tak jak powiedział Janusz Korwin-Mikke Rosjanie nie potrafili rozliczyć bolszewizmu i ostatecznie odciąć się od niego tak jak Niemcy od faszyzmu – prosty dowód w Niemczech nie znajdziesz pomnika Hitlera w Rosji Lenin ciągle niczym bóg leży oglądany w mouzoleum. Rozliczenie zbrodniarzy okresu 1945 – 1960 a może i nawet dalej jeśli chodzi o lata , powinno doprowadzić do sądu jak w Norymberdze. Żydzi doprowadzili swoich katów przed sądy lub sami wymierzyli karę. zróbmy to również bo jak widać czekanie na sprawiedliwość w tym temacie doprowadzi do fałszywej oceny nas Polaków i zrobi z nas winnych i zbrodniarzy. Zacznijmy na tę okoliczność tj. osadzenia winnych zbrodni wprowadzania komunizmu w Polsce zbierać podpisy z rządaniem osądzenia winnych tego ludobójstwa , bo to było ludobójstwo na Polakach.

Comments are closed.