Warszawa jak Waszyngton. Zdewastowano pomnik Kościuszki [FOTO]

Zniszczony pomnik Kościuszki w Warszawie/Fot. Twitter Dawid Styś
Zniszczony pomnik Kościuszki w Warszawie/Fot. Twitter Dawid Styś

Podczas zamieszek w Waszyngtonie zniszczono stojący w pobliżu Białego Domu pomnik Tadeusza Kościuszki. Teraz ten sam los spotkał także monument polskiego i amerykańskiego bohatera stojący w Warszawie.

W USA trwają zamieszki, których przyczyną miało być zabicie czarnoskórego George’a Floyda w Minneapolis. Fakt użycia nadmiernej siły przez policjanta powinien co prawda budzić sprzeciw, jednak lewackie lobby wykorzystuje go do wywołania niepokojów społecznych. W amerykańskie protesty angażuje się Antifa, którą Donald Trump postanowił wpisać na listę organizacji terrorystycznych. Do przyłączenia się do „protestów”, w których dewastowane i palone jest mienie oraz dochodzi do przepychanek z policją, wezwało także amerykańskie lobby LGBT.

Lewicowi ekstremiści wywołują zamieszki pod płaszczykiem walki z rasizmem oraz dążenia do „sprawiedliwości społecznej”. Popularność zyskało m.in. hasło „Black Lives Matter”, które jest jednocześnie nazwą lewicującej organizacji walczącej z „rasizmem”.

Właśnie taki napis, wykonany czarnym sprayem, znalazł się na pomniku Tadeusza Kościuszki w Warszawie. Monument stoi przy Placu Żelaznej Bramy i jest kopią tego z Waszyngtonu. Do dewastacji doszło we wtorek w nocy.

Do dewastacji pomnika w Waszyngtonie odniósł się m.in. ambasador Polski w USA Piotr Wilczek. „Jestem zniesmaczony i przerażony aktami wandalizmu popełnionymi na posągu Tadeusza Kościuszki w DC, bohatera, który walczył o niepodległość zarówno USA, jak i Polski. Błagam Biały Dom i Agencję ds. konserwacji obiektów kulturalnych lub przyrodniczych, by szybko przywrócić pomnik do pierwotnego stanu” – napisał.

Z kolei wczoraj Krzysztof Bosak zaapelował o wpisanie Antify na listę organizacji terrorystycznych. Jak zaznaczył kandydat Konfederacji, należy także zabronić finansowania z zagranicy organizacji, które nawołują do łamania prawa i inicjują zamieszki.

Źródła: polsatnews.pl/nczas.com

9 KOMENTARZE

 1. „Jestem zniesmaczony i przerażony aktami wandalizmu popełnionymi na posągu Tadeusza Kościuszki w DC, bohatera, który walczył o niepodległość zarówno USA (…)”

  Zapytaj sie pan, panie Wilczek, pierwszego lepszego waszyngtonskiego Murzyna kto to byl Kosciuszko a uslyszy pan, ze albo byl to konkwistator albo wlasciciel niewolnikow. A jak mu pan podpowie ze to Polak, to dojdzie jeszcze do konkluzji, ze to gauzjacy Zydow antysemita i nazista.
  Tu nie ma co ubolewac nad pomalowanym pomnikiem tylko nalezy pomnik zabrac z kraju, ktory wykonuje przeciwko nam wrogie ruchy w postaci 447.

 2. Popieram zutylizowanie tych karaluchów które kradną, pala i niszczą. Jeszcze jedno pytanie, gdzie jest polska policja ? Wystawia mandaty za nie przepisowe odległości ?

 3. wydaje się, że robią to służby
  I nie mam złudzeń, w polsce w 2010 zginął czarny zatem powód jak we francji (stary) jest dobry jak inne.

  Jeśli ktoś myśli, że wolna usa chiny ograniczy się tylko do protestów, ględzenia polityków i ceł to się myli

 4. Tą czerwoną swołocz trzeba eksterminować bez skrupułów, bo w przeciwnym razie oni kiedyś eksterminują nas, a w ich pustych łbach nawet nie przemknie myśl o litości. To nie są nawet podludzie.

 5. Bolszewicka światowa rewolucja odbywa się na naszych oczach. Kto jeszcze tego nie widzi to zobaczy to wkrótce. O ile jeszcze będzie miał oczy.

 6. Zrobił to jakiś gnojek który liczył na to że zobaczy swoje „dzieło” w mediach. No i głupie media spełniły jego marzenie.

 7. Bo w Warszawie roi się od lewackich kretynów. Sam fakt wyboru tęczowego, nieudacznika Trzaskowskiego na prezydenta tego miasta, dobitnie o tym świadczy.

Comments are closed.