TVP pyta na antenie: jakie zwierzę futerkowe przypomina Krzysztof Bosak?

TVP pyta, do jakiego zwierzęcia podobny jest Krzysztof Bosak.
TVP pyta, jakie zwierzę futerkowe przypomina Krzysztof Bosak. (Fot. Twitter/screen)

Telewizja państwowa rozpoczęła medialną ochronę projektu Prawa i Sprawiedliwości ws. zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Jarosław Jakimowicz i Magdalena Ogórek zaprosili do swojego programu „W kontrze” romansującego z władzą Marka Jakubiaka. Zapytali, jakie zwierzę futerkowe przypomina mu Krzysztof Bosak.

Jakubiak, który jeszcze rok temu w wyborach do Parlamentu Europejskiego szedł wraz z Konfederacją, dziś zdecydowanie zbliża się do Prawa i Sprawiedliwości. Gdy tylko nadarza się okazja, przymila się do władzy oraz krytykuje swoich byłych już kolegów. Władza krytyki ze strony Jakubiaka nie uświadczy.

W zamian były poseł może liczyć na przykład na pomoc od działaczy Prawa i Sprawiedliwości w zbiórce podpisów pod kandydaturą na prezydenta. Jakubiak zebrał ich 140 tysięcy. Jak się później okazało, za częścią z nich stali pomorscy działacze PiS, którzy dostali rozkaz z centrali. Wcześniej działacze PiS-u z Małopolski mieli zbierać podpisy dla Bezpartyjnych i Samorządowców, z list której Jakubiak startował w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.

Jakubiak może także liczyć na występy w mediach publicznych. Oczywiście głównie wtedy, gdy potrzebne jest to PiS-owi w zdyskredytowaniu przeciwnika politycznego. Taka okazja nadarzyła się teraz, gdy PiS usilnie forsuje „piątkę dla zwierząt”. Sprzeciwia się temu ideowa prawica, sprzeciwiają się rolnicy. Nie sprzeciwia się Jakubiak, który w mediach społecznościowych do Krzysztofa Bosaka wypalił: „zamknij się w klatce”.

To wystarczyło, by Jakubiak od razu trafił na antenę TVP Info. Tam Jakimowicz zapytał go, „jakie zwierzę futerkowe przypomina Krzysztof Bosak?” To jest właśnie telewizja na poziomie PiS za 2 miliardy złotych rocznie. Nie ma debaty, nie ma dyskusji o plusach i minusach ustawy. Jest pytanie o to, jakie zwierzę przypomina polityk i wszyscy są szczęśliwi.

Dlaczego zakaz hodowli zwierząt futerkowych jest zły?

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych to po prostu śmierć dobrze prosperujących polskich firm. Nie zdecyduje o tym rynek, konsumenci, tylko widzimisię rządu. Po zakazie hodowla przecież nie zniknie, tylko przeniesie się poza granice Polski. Tak było chociażby z produkcją gęsiej wątróbki. Gdy w Polsce zarżnięto branżę, produkcję przejęli Węgrzy i do dziś czerpią z tego korzyści. Teraz zęby ostrzy sobie Rosja.

Po likwidacji ucierpią nie tylko hodowcy zwierząt futrzanych, ale i firmy kooperujące z fermami, bo to naczynia połączone. Eksperci wskazują ponadto, że hodowane norki zjadają rocznie kilkaset tysięcy ton produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego (pozostałości rybne, drobiarskie itp.). Pozyskują je od innych firm jako odpady. Gdy firmy te nie będą mogły odpadów sprzedać, będą musiały odpady utylizować. Poniosą tego wysokie koszty (na marginesie: rynek utylizacji w Polsce zdominowały firmy niemieckie), co spowoduje wzrost cen produktów.

Ze szczegółów projektu, który znalazł się już w Sejmie, dowiadujemy się, że hodowcy dostaną rok na likwidację firmy. Rok… podczas gdy kredyty mają zaciągnięte na kilka lub kilkanaście lat.

„Cios w polskie rolnictwo, tradycję i prawo własności”. Konfederacja o pomyśle PiS-u w sprawie zwierząt [VIDEO]

 

32 KOMENTARZE

  • Jakimowicz przyponina mi bezzebnego kota „przygarniętego” przez pensjonariuszy pawilonu S w zakładzie karnym. Wiecie co ten kot wyprawiał, gdy poczuł miód. Nie patrzył na czym miód się znajduje tylko lizał i lizał.

 1. „Nasi umiłowani przywódcy” pokazują nam, że będą nas traktować gorzej niż traktuje się zwierzęta. Być może słusznie, skoro podczas wyborów idziemy posłusznie większością stada by na nich głosować, to na co innego zasługujemy?

 2. Kompletnie mnie to nie obchodzi że panu Wójcikowi i spółce się skończy prosperita. Jak jest takim biznesmenem to niech się przebranżowi, od 10 lat już się mówi o zakazie ferm więc niech nie udaje zaskoczonego.

 3. Marek Jakubiak The Best ! ;-) Uwielbiam piwa z jego browarów. Fajnie, że je kiedyś odbudował. A jeżeli chodzi ochronę zwierząt to uważam, że i tak za mało. Powinny być większe kary bezwzględne za znęcaniem się nad zwierzętami.

  P.S. Bosak coraz bardziej wygadany….

  • Co ma wspolnego znecanie sie nad zwoerzetami, do hodowli na futerka. Przeciez znecanie sie to swiadomie zaplanowana i przprowadzona dzialanie…
   Czasami jak taki duren wyskoczy ze swoimi madrosciami to az patrzec na takie brednie sie nie da.
   Centrowy Prawicowiec mowa jest o zamiknieciu czeaci przemyalu, a ty o browarach piszesz, jak to lubisz marka, i o znecaniu.
   Wroc do tematu, no chyba ze sie nie potrafisz sie skoncentrowac, to udac sie do psychiatry.

 4. A kto to jest Bosak ? Pamiętacie kto startował w poprzednich wyborach na prezydenta? Nie ? Nie pamiętacie?! Duda i Komorowski – to pamiętamy, a trzeci kandydat, czwarty, piąty…

 5. TVPiS to medium dla ludzi z intelektem statystycznego 15 latka, którzy są wodzeni za nos przez starca-kawalera z Żoliborza i jego eskimoskie marionetki.

 6. Sowieckie krety wodza was za nos. Opluwaja wszystko co polskie a jedynym ich celem jest sianie zametu. Stad dosc niesprawiedliwa nazwa neo-endecja. Maja rercepte na wszystko iznaja sie na wszystkim. Wyzywaja wszystkich od komunistow, socjalistow itd chociaz ich tzw lebertarianizm tez „wynalezli” komunisci. Konfederacka obluda jest zwyczjnym biznesem.
  Mentzeny, Bosaki, Brauny i inne cudaki ktore chca sprawic wrazenie ze znaja sie na wszystkim.

  • Człowieczku opluwający język polski po kilka razy w każdym zdaniu , Braun zwracał się do popisiorskich specsłużb o weryfikację Konfederacji pod kątem agenturalności . Jakoś nic TVPropaganda nie trąbi o kremlowskich kontaktach konfederatów , a czasu już trochę upłynęło .

 7. Niech Jakubiak wystąpi przeciw producentom samochodów, by zatrzymały produkcje bo samochody to truciciele(spaliny, utylizacja) zobaczymy jego odwagę.
  No i mamy nową „kulturę” zwierzęta zamiast ludzi. Poza tym człowiek, który ma browar prawdobodobnie stosukowo dużo pije, więc jego osąd i zdolność myślenia jest ograniczona według medycyny. To może być objaw alkoholizmu.

 8. Czemu ci ludzie co walczą z hodowlą lisów, norek – jedzą w McDonalds i KFC? Dlaczego Ci aktywiści nie walczą z KFC i McDonalds? Kurczak nie cierpi? Dlatego że rząd USA daje McDonalds i KFC ochronę, na różnym szczeblu? Przecież ta walka to jest polityka jak z Polaków zrobić dziady. Każdy kraj ma jakąś szkodliwą produkcję i ją broni. Niestety polska filozofia i myśl społeczna jest słaba, i „nie wolno” być niezależnym to ludzie wolą obce niż swoje..

 9. Hmmm, trudno się zgodzić, że trzymanie dzikich zwierząt w niewoli (zagrodach czy
  klatkach )czy też hodowla zwierząt w klatkach to komfort dla tych zwierząt, dlatego nie cierpię cyrków, a np. wolę oglądać żubry w ich naturalnym środowisku ( trzeba wstać rano o 4 i czekać w ustronnym miejscu cierpliwie czy się pojawią np. w Puszczy Białowieskiej), a nie w zagrodzie czy w zoo.

   • No chyba Bosak i reszta Konfederacji maja sponsorow wsrod hodowcow norek. Przemyslowa hodowla zwierzat jest okrutna wbrew temu jaki glupoty opwiada pan Bosak. Nie bede już na Pana głosować

 10. Mogę powiedzieć tylko tyle:

  Mnie Jakubiak przypomina ŚWINIĘ! A TVP – chlew

  I nic na to nie mogę poradzić. Przypomina i już.

 11. Zobaczcie się dzieje w Australii (patrz St. Krajski, Brzytwa)W środę głosowanie nad ustawą bezkarność+ Gdy to uchwalą to i oni będą mogli rzucać kobiety na bruk i dusić gołymi rękami (zobaczcie ten film!), rozbijać drzwi i aresztować za antyrządowy wpis na facebooku. I nawet bez animalsa wchodzić na nasze posesje!Wierzących proszę o modlitwę by zło nas nie przemogło. Polecam nowennę do Stanisława Papczyńskiego.
  Pozdrawiam wszystkich myślących

 12. Czy Jakubiak, Ogórek, Jakimowicz nie jedzą kur z chowu klatkowego? Czy pod piwko nie je się goloneczek robionych ze świnek co cierpią przed śmiercią? Czy w związku z powyższym ww. redaktor nie powinien zacząć żywić się korzonkami zbieranymi samodzielnie w lesie? Ewentualnie zbieranymi razem z słynnym „bulterierem politycznym”…

 13. rząd demokratycznie wybrany przez naród działa wbrew interesowi narodu na rzecz interesu zwierząt, przeciez to kompletny odlot!

Comments are closed.