Marsz Niepodległości. Winnicki stanowczo wezwał do oczyszczenia się Kościoła. „Won lawendowej mafii!”

Robert Winnicki i Witold Tumanowicz na Marszu Niepodległości.
Robert Winnicki i Witold Tumanowicz na Marszu Niepodległości. (Fot. Twitter/StowMarszN)

Dzisiaj obliczem buntu jest patriotyzm, tradycja i tożsamość, to nasza odpowiedź na cywilizację śmierci – mówił na Marszu Niepodległości prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Poruszył też m.in. kwestię relacji Polski z Zachodem oraz podkreślał konieczność „oczyszczenia się” Kościoła.

W swoim przemówieniu na Rondzie Dmowskiego poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki wezwał rządzących do tego, by „zaprzestać obłędnej polityki postępującego lockdownu”, a skupić się na pomocy seniorom i najsłabszym.

„Chcemy skuteczności w systemie ochrony zdrowia i chcemy, żeby rząd pozwolił Polakom prowadzić możliwie normalne życie” – mówił.

„Kościół w Polsce musi się oczyścić”

Poseł poruszył też rolę Kościoła w życiu publicznym.

„Wielu z nas w ostatnich tygodniach stanęło pod kościołami, by bronić przed profanacją. Stali tam wierzący, stali niewierzący, bo bronili symboli tradycji i tożsamości. Ja chciałem jasno powiedzieć, że nie będziemy bronić pałaców i plebanii tych, którzy bronią pedofilów, nie będziemy bronić gorszycieli” – powiedział.

Jak mówił, „Kościół w Polsce musi się oczyścić w ogniu prawdy i sprawiedliwości”.

„Jeśli Kościół sam tego nie zrobi, jeśli wy – księża, duchowni, biskupi nie zrobicie tego sami (…) to nie lewica będzie was usuwać, to my was będziemy usuwać” – podkreślił.

„Won gorszycielom, won lawendowej mafii z kościoła” – wołał.

Wezwanie o „słuszny bunt”

Winnicki zaapelował także do młodzieży o „słuszny bunt”. Jak mówił, chodzi o „bunt w imię odpowiedzialności, w imię wartości, w imię wspólnoty narodowej”.

„Zbuntujcie się przeciwko tym idiotom i idiotkom, influencerom z Instagrama” – mówił.

„Dzisiaj obliczem buntu jest patriotyzm, tradycja i tożsamość, to jest oblicze buntu przeciwko współczesnemu światu, przeciwko cywilizacji śmierci, to nasza odpowiedź” – stwierdził.

Bąkiewicz: toczy się wojna

O tym, że toczy się wojna o niepodległość w sferze cywilizacji i kultury, mówił z kolei prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

„Musimy zrobić tak, jak mówił Chrystus, zaprzeć się siebie i wziąć krzyż na własne plecy. Jeśli tego nie zrobimy, będziemy tacy sami jak Zachód, będziemy zgniłym Zachodem” – mówił.

Podkreślił, że nie można „balansować” między złem a dobrem. Jak przekonywał, trzeba opowiedzieć się po jednej ze stron.

„Mówię to również do kibiców, którzy mają ogromny potencjał, dlatego że mają zasady, w świecie bez zasad oni mają jakiegokolwiek zasady, być może nie wszystkie dobre, być może nie wszystkie najpiękniejsze, ale to wy dzisiaj możecie stać się prawdziwymi rycerzami, to wy dzisiaj możecie zdobyć Jerozolimę” – powiedział.

Wśród tłumu słychać było okrzyki „Cześć i chwała bohaterom” oraz „Bóg, honor, ojczyzna”.

Marsz Niepodległości 2020