Policjanci ujawniają rozkazy. Ruszą masowe kontrole. „Ludzie mają być rozpędzeni do domów”

Policyjne kontrole w lokalach otwartych pomimo obostrzeń.
Policja - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP

Ostatnie interwencje policji na weselu, czy też w siłowniach i centrach sportowych, wzbudziły oburzenie. – Według ustaleń o2.pl policjanci mają ostro kontrolować i wręcz rozpędzać wesela w różnych miejscach w Polsce – podaje portal.

Mimo wprowadzenia przez rząd obostrzeń, wiele firm postanowiło wznowić działalność. Teraz znaleźli się na celowniku policji, która ma masowo kontrolować otwarte obiekty.

Policja na weselu

Jak informowaliśmy w niedzielę policyjną interwencją zakończyło się przyjęcie weselne zorganizowane w sali bankietowej w Malanowie (Wielkopolskie). Funkcjonariusze wylegitymowali 81 osób obecnych na uroczystości i tę uroczystość obsługujących.

Jak poinformował w niedzielę oficer prasowy policji w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski, policjanci i pracownicy sanepidu pojawili się w sobotę po godz. 19 w sali, w której odbywało się wesele.

Nie ma takiego świętowania. Policja przerwała wesele

Teraz trwają dalsze czynności w sprawie. – Z uwagi na art. 165 kk, czyli możliwości sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, jest to zagrożone karą pozbawienia wolności do lat ośmiu – powiedział w rozmowie z o2.pl asp. sztab. Latuszewski.

Jak dodaje, policja miała informację o organizowaniu wesela już wcześniej i informowała organizatorów o tym, że na miejscu może pojawić się kontrola policji. – Skontaktowaliśmy się z organizatorem, uprzedziliśmy go o możliwości kontroli, konsekwencjach prawnych i o tym, że organizacja zgromadzenia będzie nielegalna – wskazuje funkcjonariusz.

Kontrole siłowni

W ubiegłym tygodniu RMF FM podało, że ruszają wzmożone naloty szczególnie na siłownie. To konsekwencja zmiany rozporządzenia.

Do tej pory siłownie czy kluby fitness były dostępne dla „członków kadry narodowej polskich związków sportowych”. Zmiana, którą przeprowadzono sprawia, że obiekty sportowe będą dostępne jedynie dla „członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich”.

– Wojsko dołącza do kontrolowania tego, czy firmy przestrzegają ograniczeń koronawirusowych – podało radio. – Tylko w środę policjanci skontrolowali (…) 2394 siłownie i kluby fitness – dodano.

Efekt? W Małopolsce na przykład natrafiono na 11 czynnych siłowni: w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Olkuszu i Nowym Targu.

Rozpoczynają się zmasowane naloty na siłownie. Do akcji zaangażowane zostało wojsko

Zmasowane kontrole

To może jednak nie być odosobniony przypadek. – Według ustaleń o2.pl policjanci mają ostro kontrolować i wręcz rozpędzać wesela w różnych miejscach w Polsce – czytamy.

U nas nie ma wesel. Ale jak są, to mają być spisani organizator i właściciel lokalu oraz goście. Notatkę i materiał wysyła się do prokuratury i powiadamia się sanepid. Ludzie mają być rozpędzeni do domów – mówi anonimowo cytowany przez portal policjant.

Inny z funkcjonariuszy podaje, że nacisk ma być położony na kontrolowanie restauracji, hoteli i solariów. Jak dodaje policjanci mają ścigać przede wszystkim osoby nienoszące masek na ulicach i w komunikacji publicznej. – Bez pouczeń, tylko mandaty – mówi.

Donosy

Policjanci tłumaczą, że aby skontrolować przestrzeganie obostrzeń konieczne jest powiadomienie. Pojawianie się funkcjonariuszy w restauracjach czy siłowniach wynika zatem z aktywności „życzliwych” obywateli, którzy ślą donosy.

Na odprawach dostajemy coś takiego, jak zadania do kontroli przestrzegania obostrzeń. Ale do kościołów, tak samo jak do restauracji i zwykłych domów, nie wchodzimy z własnej inicjatywy, musi być powiadomienie – podkreśla w rozmowie z o2.pl jeden z mundurowych.

Źródło: o2.pl/nczas.com

40 KOMENTARZE

 1. Co do wesel – to zawsze znajdzie się ktoś życzliwy żeby donieść.
  Chociażby jeden z licznych poprzednich partnerów panny młodej, których olała.
  A tacy dobrze wiedzą co i kiedy…

 2. Ponieważ policjant dostaje ekstra pieniądze za nałożone mandaty, i być może także za „interwencję pandemiczne”, opowieści o tym że „musi być zgłoszenie” można włożyć między bajki.

  • Ot to. Oni zawsze tłumaczą się , że interweniują bo ktoś zakapował. Jest to rozmycie odpowiedzialności, że niby nikt nie wydaje rozkazów. Tymczasem trzeba się wziąć za tych co rozkazy wydają.

   • Za tych, którzy je wykonują, również. Jeśli policjant wykonuje bezprawne rozkazy, łamie swoją przysięgę. I taki osobnik nie powinien być policjantem.

    • Oczywiście, że trzeba. Nigdzie nie napisałem że nie trzeba. Ale jak ktoś chce wytępić pijawki to nie łapie ich za ogon tylko osusza staw. Nie będzie rozkazów to i nie będzie ich nikt wykonywał.

 3. dzielna policja ma okazję pokazać swoją skuteczność względem ludzi którzy kierują się jakimiś zasadami kulturą i szacunkiem dla prawa
  ale są bezradni dla zwykłych rzezimieszków czy ulicznopodwórkowych grandziarzy
  gdy prosisz o pomoc w ewidentnych sprawach zasłaniają się procedurami niską szkodliwością społeczną brakiem znamion przestępstwa albo w końcu umarzają sprawę z powodu nie wykrycia sprawcy
  chociaż nawet nie raczyli odcumować tyłka od biurka

  • Milicja jest zupełnie zbędna dla zwykłych zjadaczy salcesonu. Jej utrzymanie generuje tylko koszty, służy jedynie władzy trzymaniu w ryzach motłochu.

   • zgadzam się
    zdarzyło mi się upraszać policję o działanie w sprawach oczywistego łamania prawa przez niewyedukowanych ale za to zdeterminowanych łobuzów
    reakcja policji
    wytocz pan proces znajdź świadków i wskaż przestępcę
    i nie będę ukrywał że rozpala mnie to do białego żelaza
    bo ja wiem jak sprawy załatwić bez udziału policji ale za to po ludzku
    ale wtedy to ja jestem przestępcą na którego znajdą się paragrafy

 4. „Z uwagi na art. 165 kk, czyli możliwości sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób” Ja się pytam gdzie są prawnicy? Czy to tak trudno udowodnić, że nie ma żadnego zagrożenia wynikającego z art. 165kk? ! Dlaczego Konfederacja nie wynajmuje prawników, skoro nie zawiązuje się żadna organizacja prawna by wymusić rządy prawa? Prawnicy to tchórze? Może zróbmy zrzutkę społeczeństwa polskiego by prawnicy zorganizowali wzięli się do patriotycznej roboty!

  • Wychodziłoby ,że tchórze. Wielokrotnie piałem, że Konfederacja powinna to, powinna tamto to mnie admin cenzuruje. Czy w Konfederacji też są tchórze? Czy tylko Braun ma tam cojones?

   • Tam każdy ma takie cojones, jakie mu są potrzebne do aktualnej pozy politycznej. Oni się niczym nie różnią od reszty, niestety…

   • Konfederacja „Wujka Dobra Rada” potrzebuje jak wrzodu na…, powiedzmy nodze. Niech „V”, skoro takim zdecydowanym aktywistą jest, sam zacznie postulowane przez siebie akcje, czy to wewnątrz organizacyjnych struktur Konfederacji, czy też na zewnątrz ich.

    • „Gdy wielki wielkiego dusi, my duśmy mniejszych – każdy swego”. Niestety nie mam ani czasu ani środków ani immunitetu poselskiego ani też nie jestem prawnikiem żebym mógł walczyć z całym obecnym złem. Podobnie jak większość obecnie poszkodowanych przez państwo. Ci ludzie potrzebują pomocy. Ja tam sobie jakoś poradzę. Jak tylko dostanę wyrok uniewinniający za brak maseczki to rozpocznę postepowanie cywilne. Muszę mieć niezbite dowody.

     • A co ty w tym czasie robisz poza cenzurowaniem moich wpisów? Jak najbardziej podejrzewam cię o bycie adminem. Inaczej nie ruszyłby cię zarzut o cenzurę. No i skoro uważasz mnie za Wujka Dobra Rade to przypuszczam, że znasz treść moich komentarzy. No i kto dał ci w ogóle prawo wypowiadać się w imieniu konfederacji?

     • Nie wypowiadałem się w niczyim imieniu, jedynie wyraziłem swą opinię o potrzebach, a raczej ich braku w odniesieniu do wymądrzania się „V” ze strony Konfederacji. Niczego nie cenzurowałem jako że do tego na tym portalu nie mam żadnych uprawnień, dałem jedynie „dobrą radę” „Wujkowi Dobra Rada”.

     • A co ja robię? Na pewno nie udzielam nieproszonych rad ani Konfederacji ani żadnej innej działającej organizacji. Jeśli ktoś chce udzielać rad, czemuż nie robi tego bezpośrednio, konkretnemu człowiekowi, tak jak w tej chwili (dopiero w tej chwili) ja to robię tobie?

     • Na jakiej podstawie uważasz, że są nieproszone? Wujek Dobra Rada udziela rady Wujkowi Dobra Rada? Ogarnij się człowieku. Będę sobie udzielał rad komu mi się tylko spodoba i nic ci do tego. Nikomu nie każe korzystać z udzielanych rad. A tobie jak nie pasuje to nie czytaj. Póki co żyjemy jeszcze względnie w wolnym kraju. Jeszcze. Bo nie wiem jak długo.

     • Jasne, zrozumiałem. Półprzewodnikowy „Wujek Dobra Rada”? Wydziela dobre rady na zewnątrz, w przeciwną stronę nie absorbuje. OK, zaniecham udzielania rad i nawet czytania, gdy zobaczę ten nick.

  • przecież prawnicy w 90ciu procentach to eskimosi . Już lata temu mówiłem, że lekarze, politycy, prawnicy, wojsko (dowódcy ) i milicja to prawie 100% rzymianinie albo szabasgoje.
   Odwrócić ten stan można tylko drogą siłową, bo drogą pokojową było przeprowadzane przez michnika , wałense i kiszczaka

 5. Najbardziej przerażające nie jest to, że gestapowcy wykonują rozkazy. Najbardziej przerażające jest to, iż czynią to nadgorliwie.

 6. Czy jeżeli w sali zgromadzi się kilkadziesiąt osób, które złożą wstępnie pisemną deklarację że chcą popełnić samobójstwo, to rozumiem, że miłościwie panującą grupa trzymająca władzę, naśle policję by ich rozpędzić i zapobiec utracie niewolników?

  • Wg władzy to ludzie wyjdą z tej sali i pozarażają innych. Nie znasz klasycznego „a co powiesz jak zachoruje Twoja babcia”?

   • -A gdyby staruszka przechodziła tutaj do domu starców, a tego domu by jeszcze wczoraj tutaj nie było, a dzisiaj już by był? To wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza MATKA!
    -Jak jak mogę przejechać na szosie matkę, jak matka siedzi z tyłu?
    -Halo tu brzoza, brzoza, źle Cię słyszę. Powiedział, że matka siedzi z tyłu :D :D :D

 7. To jest sprzeczne z naturą, korporacje mają swoje psy do zaganiania owiec w stado, a jest odwrotnie- stadko ma być rozgonione. Nawet psom we łbie się pokręciło od zaszczepienia. Robią to z gorliwością psa i jaszczura, takie połączenie zachowania „poszczepionkowego”.

 8. Jakby Konfederacja posłała tam swoich prawników, którzy ustaliliby personalia „funkcjonariuszy” i sporządziliby pozwy to szybko by się okazało, że ktoś jednak rozkazy wydaje. Widmo wypłacenia 80 osobom odszkodowań rozwiązałoby wiele języków. Powinna to być pokazówka. Taki kij w szprychy władzy. Takim czymś powinna się teraz Konfederacja zająć. Pomagać poszkodowanym i brać za mordę policję. Zrobić im masówkę jak oni robią.

 9. Polskie wojsko i policja potrafia tylko walczyc dzielnie z bezbronnymi kobietami i dziecmi.JUZ OD 1945 ROKU!
  MOZE jeszcze z chorymi i tez bezbronnymi czlonkami ruchu oporu,tzw.Niezlomnymi (np. „Inka”) Sam widok ich munduru przyprowadza mnie do mdlosci,podobnie jak ich „Wodz”pan Andrzej Duda.

 10. Wojsko dołącza do ścigania ludzi za dbalośc o zdrowie i odporność. Czyli wszystko jasne, cała ta szopka służy pogorszeniu stanu zdrowia ludzi i uczynienia z nich wiecznych pacjentów. Czy to jeszcze jest polskie wojsko, które ściga ludzi za to, że chcą żyć!

 11. Od dawna wszystko jest jasne. To nie jest żadna policja tylko żołnierze władzy albo reżimu. Żołnierze w obozie. Niczego innego nie potrafią. Do niczego się nie nadają.

Comments are closed.