Wybory w Rzeszowie. Człowiek Gowina wycofa się z wyścigu. Wiadomo, kogo poprze

Jarosław Gowin Źródło: PAP
Jarosław Gowin Źródło: PAP

Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina ma ogłosić w środę rezygnację ze startu w wyborach przedterminowych na prezydenta Rzeszowa. Jednocześnie ma wesprzeć kandydaturę wiceministra sprawiedliwości, polityka Solidarnej Polski Marcina Warchoła – wynika z informacji PAP.

„Kotula ogłosi dziś, że rezygnuje ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa oraz wsparcie kandydatury Marcina Warchoła” – przekazał PAP polityk z otoczenia kierownictwa Porozumienia.

Informacja w tej sprawie zostanie zakomunikowana podczas konferencji prasowej w Rzeszowie zaplanowanej na godz. 13. Poza Warchołem i Kotulą, weźmie w niej udział wicemarszałek woj. podkarpackiego, lider porozumienia w Rzeszowie Stanisław Kruczek.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie

Rządzący Rzeszowem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego br. po tym, jak przeszedł COVID-19. Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem premiera wybory w mieście odbędą się 9 maja.

Wszystko wskazuje na to, że w wyborach ostatecznie udział weźmie czterech kandydatów.

Jako pierwszy zarejestrowany został kandydat Konfederacji Grzegorz Braun. Dzień później oficjalnie kandydatem na prezydent Rzeszowa została wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, popierana przez Prawo i Sprawiedliwość.

Wystartuje także Marcin Warchoł z Solidarnej Polski oraz Konrad Fijołek, mający poparcie PO, PSL, Lewicy i Szymona Hołowni.

Wcześniej z ubiegania się o stanowisko prezydenta Rzeszowa zrezygnował były poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski, który przekazał swoje poparcie Warchołowi.

Awantura o brak maski. Braun wzywa do zaprzestania „bezprawnych działań” i śle pismo do komendanta policji [VIDEO]

2 KOMENTARZE

  1. Nie zebrał podpisów podobnie jak Masłowski z Kukiza, to się wycofuje. Bo nie ma żadnego zaplecza ani realnego poparcia, nie liczy się po prostu.

Comments are closed.