Awantura o brak maski. Braun wzywa do zaprzestania „bezprawnych działań” i śle pismo do komendanta policji [VIDEO]

Grzegorz Braun kontra policja ws. braku maski.
Grzegorz Braun kontra policja ws. braku maski. (Fot. Facebook/rzeszow24.pl/screen)

Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zorganizował konferencję prasową. Po jej zakończeniu do uczestników podeszli policjanci, którzy interweniowali w sprawie braku masek. Polityk Konfederacji stoczył kolejną w ostatnich tygodniach batalię słowną z funkcjonariuszami.

Podczas konferencji prasowej Braun apelował, by jak najszybciej skończyć z obostrzeniami i otworzyć dla kibiców areny sportowe.

Przypomniał, że m.in. w kilkunastu stanach USA rozgrywki sportowe odbywają się z udziałem publiczności. – Dlaczego skoro można kibicować w Teksasie nie jest to możliwe w Rzeszowie? – pytał poseł. CAŁĄ KONFERENCJĘ ZOBACZYSZ W TYM MIEJSCU.

Po jej zakończeniu do współpracowników Brauna podeszli policjanci i spisywali za brak maseczki. Wówczas poseł Konfederacji stanął w obronie legitymowanych i rozpoczął dialog z funkcjonariuszami.

Ja sprawuję kontrolę nad działaniem waszej służby. Mówię głośno i wyraźnie, żeby nikt nie powiedział, że nie zrozumiał: ci państwo (współpracownicy Brauna – red.) uczestniczą w zgromadzeniu poprzedzającym głosowanie. Przestudiujcie sobie, do poduszki, 249 artykuł kodeksu karnego. Nie angażujcie honoru polskiego policjanta, munduru, orła w koronie, w działania przestępcze – mówił Braun.

Jedna z osób (prawdopodobnie policjant po cywilnemu) zwróciła Braunowi uwagę, że oficjalna część (konferencja prasowa) się skończyła, sugerując, że teraz należy już mieć maskę na twarzy, w związku z czym interwencja funkcjonariuszy jest uzasadniona.

Nie, nie skończyła się. Trwa do 9 maja. Nie mam czasu na słuchanie tego, czym wam telewizor i wasi przestępczo działający przełożeni napchali mózgownicę. Nie mam czasu, ponieważ prowadzę kampanię wyborczą, a państwo w niej przeszkadzacie – kontynuował.

Policjanci jednak nie odpuszczali. Przebieg całej interwencji można zobaczyć na filmie zamieszczonym na końcu artykuł. Po zakończonych czynnościach Braun pożegnał funkcjonariuszy następującymi słowami: – Z Panem Bogiem, bezpiecznej służby.

Braun kontra policja. Pismo do Komendanta Miejskiego

Kilka godzin później Braun wystosował pismo, adresowane do Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie, a także do wiadomości Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Komendanta Głównego Policji w Warszawie, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego, w którym wzywa do zaprzestania „bezprawnych działań”.

„Pismo dotyczy zakłócania kampanii wyborczej oraz przeszkadzania w przeprowadzaniu demokratycznego procesu wyborczego w przedterminowych wyborach samorządowych w Rzeszowie przez niektórych funkcjonariuszy policji” – poinformował Jacek Ćwięka, asystent posła na Sejm RP Grzegorza Brauna.

BRAUN KONTRA POLICJA – CZYTAJ TAKŻE

41 KOMENTARZE

 1. Grzegorz Braun na prezydenta. Brawo Braun- gonić tą kryminalną hołotę w mundurach. Gdyby każdy tak postępował,to szybko wróciłaby normalna normalność,a covidowi kryminaliści siedzieliby tam ,gdzie ich miejsce.

  • Kilka godzin później Braun wystosował pismo, adresowane na Berdyczów, w którym wzywa do zaprzestania „bezprawnych działań”. To już 246 pismo, apel, petycja, prośba, litania Brauna.
   Rezultat zerowy. Jak nazwać typa produkującego sterty makulatury? A jak nazwać maluczkich, zachwycających się bijącym pianę „bohaterem”? Żenada!

   • Jednostronna interpretacja – bo czy druga strona tego nie jest taka, że 246 pismo – zasadne pismo odbija się zerowym echem ? nawet jeśli z tego jest tylko makulatura – to czy to właśnie nie świadczy o bezprawiu ? I o tych – którym jest to wysyłane ? jak nazwać prawo – które nie reaguje na się – łamanie? A jak nazwać komentatora który w bezradności nie widzi układów i bezprawia tylko triumf -że znowu jak grochem o ścianę ?? – to jest żenada !!!

     • I to jest cała merytoryka – najpierw idzie tani nieadekwatny komentarz, a po obnażeniu jego, do sytuacji nieadekwatności – przechodzi do głupkowatego – milczeć etc … Od ukrytej tandety i kretynizmu – do otwartej infantylności, pajacerstwa i śmieszności – a żeśmy w to uwierzyli i wzięli do siebie …. ….

   • Wszystkie wystąpienia i pisma, pozwy są takie medialne. Dla przypomnienia panu Braunowi, który często cytuje Biblie- „Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z cierni lub figi z ostów?” Mt 7,15-20. Gdzie są OWOCE waszych działań Panowie?

    • Medialne to jest to, co wmawiają nam, a co jest rzekomym casus beli do nieprawnych działań. Typowa taktyka – zrównaj mnie z tobą – że miedzy nami nie ma żadnej różnicy (medialnie to idzie ino medialnie) – i wtedy się okaże, że ty tak samo możesz mieć rację …. a nie masz. Twój cytat natomiast bardzo mi się spodobał – przedstaw więc WASZE OWOCE (zapaść gospodarki, bezprawie – takie jak w artykule np. etc… ) – żeby was reszta mogła poznać – panowie …

 2. bez pozywania stójkowych to nic nie da, jak raki jeden z drugim dostanie zawieszenie to reszta zrozumienie i na przyszłość nie będzie widziała osób bez „masecek”

  • Cały czas o tym mówię. Mówię też, że należy skarżyć przełożonych. Kilkadziesiąt spraw cywilnych o odszkodowanie powinno takiego delikwenta sprowadzić na ziemię.

 3. Żal mi Brauna i jestem pełen podziwu dla jego cierpliwości. Ile razy można tłumaczyć takim małpopsom że to niezgodne z prawem? Przeginają pałę aż lud ruszy wyrażając niezadowolenie, a bańka pęknie jak Niedzielski coś jeszcze wymyśli…będą spierdzielać do Izraela, ujawniać drugie nazwiska, i wołać że my nie polaki a swoi.

 4. Do tego powołano tę formację. Policja maseczkowa? Szkoda podatków. Bezmyślne wykonywanie rozkazów. Historia uczy, że to nie zwalnia z odpowiedzialności. I przykre, że po trzydziestu paru latach znowu możemy patrzeć na nich jak na milicjantów. „Na pohybel komunie” ciągle aktualne.

 5. To jest dla mnie całkowicie jasne, że żydokomunistyczny układ sprawujący władzę w Polsce od 1989 roku, NIE POZWOLI by Grzegorz Braun ( Konfederacja) przechwycił władzę w Rzeszowie.
  Temu właśnie służą takie wizyty Policji Państwowej( ?)

 6. Dlaczego tytył to awantura? Kulturalnie i spokojnie wyjaśniono, gratuluję opanowania. Widać respekt przed immunitetem, niestety inni nie mają tak lekko. Jak mogę głosować będąc spoza Rzeszowa :(

 7. Braun nie chce nosić maseczki. Grzesiu jest na etapie rozwojowym dziecka, które nie chce nosić czapeczki i na złość babci uszy sobie odmrozić. Pasuje jak ulał do korwinowskiej młodzieżówki. Co spotkanie wyborcze – to Braun użera się z Policją, że nie ubierze maski. Kretyn. A własnego programu ni chu-chu…

   • x-burku nie ujadaj! Jeżeli darmozjadów, pasożytów z Konfederacji, którzy nigdy i nigdzie uczciwie nie pracowali nazywasz Prawicą – to jesteś taką samą leniwą, zakłamaną mendą.

    • Braun z pewnością uczciwie pracował, jako filmowiec, reżyser, wykładowca, autor wielu ksiązek.
     Sam jesteś mendą i złamanym, zakłamanym kutasem, rzucajacym beztrosko fałszywe oskarżenia.

Comments are closed.