UEFA nie pozwoliła Polakom odbyć oficjalnego treningu w Rosji! Kuriozalny powód

Trening reprezentacji Polski pod okiem Paulo Sousy.
Trening reprezentacji Polski pod okiem Paulo Sousy. (Fot. PAP)

W poniedziałek 14 czerwca reprezentacja Polski zainauguruje zmagania na piłkarskich mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni nie mogli przeprowadzić oficjalnego treningu na murawie stadionu w St. Petersburgu, co jest standardem. Dlaczego?

Mecz Polska – Słowacja rozpocznie się o godzinie 18:00. Tradycją wielkich turniejów jest, że dzień przed meczem oba zespołu mogą zapoznać się ze stadionem i przeprowadzić oficjalny trening. Jednak zarówno Polakom, jak i Słowakom to uniemożliwiono.

Taką decyzję podjęła UEFA. Powód? Włodarze piłkarscy boją się zbytniej eksploatacji murawy przez zbyt duże natężenie meczów.

Przed meczem w Sankt Petersburgu nie będzie oficjalnego treningu. Taką decyzję podjęła UEFA. Petersburg jest wyjątkiem, tam mecze są rozgrywane co dwa dni. UEFA podjęła taką decyzję, aby wyrównać szansę i nie ma oficjalnych treningów na stadionie w Petersburgu. UEFA zaproponowała boisko alternatywne, ale uznaliśmy, że to nie ma żadnego sensu – powiedział team menedżer piłkarskiej reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Dodał, że decyzją sztabu szkoleniowego drużyna dłużej pozostała w Polsce i dodatkową jednostkę treningową odbyła w Polsce.

Polacy wylądowali w Petersburgu

W niedzielne popołudnie reprezentacja Polski zameldowała się w Rosji. Przed hotelem „Astoria” w centrum miasta czekali na nich kibice i dziennikarze.

Autobus reprezentacji przyjechał pod hotel przed 17 czasu polskiego. Przed wejściem czekała na piłkarzy spora grupa kibiców ubranych w biało-czerwone stroje, którzy przywitali reprezentację śpiewem.

Miejsce, gdzie zatrzymał się autobus reprezentacji, oddzielono metalowym ogrodzeniem, miejsca pilnowała policja. Przed ogrodzeniem utworzył się tłum. Żywiołową reakcję polskich kibiców na przyjazd piłkarzy z pewnym zdziwieniem śledzili zwykli przechodnie.

Reprezentacja wróci do kraju bezpośrednio po poniedziałkowym meczu ze Słowacją. Taka sama sytuacja będzie miała miejsce po ostatnim spotkaniu fazy grupowej ze Szwecją, który również zostanie rozegrany w St. Petersburgu.

CZYTAJ TAKŻE:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here