Maski są dla plebsu? Jaśniepaństwo Witek i Niedzielski ich nie noszą, choć od innych tego wymagają

Niedzielski i Witek bez masek.
Niedzielski i Witek bez masek w pomieszczeniach zamkniętych, choć domagają się ich w pomieszczeniach zamkniętych.
Prenumerata NCZ! z prezentem
Minister zdrowia Adam Niedzielski i marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprezentowali się 1 września w pomieszczeniach zamkniętych bez maski. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie fakt, że politycy ci z uporem maniaka nakazują Polakom noszenie masek. Aktualnie w pomieszczeniach zamkniętych właśnie, a w miesiącach chłodniejszych także na otwartej przestrzeni.

Znane są wszystkim tyrady marszałek Witek wobec posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który na salę plenarną Sejmu przychodzi bez maski.

Polityk PiS konsekwentnie Brauna wyrzuca, decyzję argumentując łamaniem regulaminu, tj. niestosowaniem się do „obowiązku” noszenia maski.

Nic to, że w kuluarach sejmowych, gdy kamery nie patrzą, masek nie nosi nikt. Ale gdy kamery patrzą, maski muszą być, bo przedstawienie dla ludu musi trwać.

Ta sama Witek maski jednak nie nosi w pomieszczeniu zamkniętym, mniejszym zresztą niż sala sejmowa. Bez zasłoniętego nosa i ust zaprezentowała się podczas przemówienia z okazji inauguracji roku szkolnego w jednej ze szkół w Częstochowie. Dzieci musiały stać lub siedzieć w maskach, ale pani Witek już nie. Wiadomo, gdy mówi ważne rzeczy do mikrofonu, złowrogi wirus staje się mniej złowrogi, a może nawet przyjazny.

CZYTAJ TAKŻE: Doradca rządu ds. COVID-19 przyznaje wprost: „Te maski nie powstrzymują koronawirusa”. Po co je nakazano?

Jeszcze „okazalej” w tej kwestii wypadł minister Niedzielski. Szef resortu zdrowia pojechał do Wejherowa, spotkał się z uczniami tamtejszej szkoły medycznej i wystąpił na konferencji, na której do mikrofonu mówił m.in. tak:

Nie widzę w ogóle możliwości, żebyśmy w momencie, kiedy mamy też niepokojące sygnały o rozpędzaniu się czwartej fali, pozwolili sobie na luzowanie obostrzeń w tym zakresie (…) Na pewno z mojego punktu widzenia utrzymanie obowiązku noszenia maseczek wewnątrz pomieszczeń jest w tej chwili sprawą oczywistą – zapowiedział.

I, proszę państwa, wypowiedział te słowa w wewnątrz pomieszczenia nie mając maski.

Kpina to mało powiedziane. Politycy z wysokiego szczebla, enty raz zresztą od momentu ogłoszonej pandemii koronawirusa, pokazali dobitnie, że obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy są co najwyżej dla plebsu. Na innych za brak masek w pomieszczeniach zamkniętych chcieliby nakładać surowe sankcje, trąbią na prawo i lewo o nieodpowiedzialności Polaków, a sami tychże masek nie noszą – a przynajmniej nie zawsze, choć od innych wymagają zawsze. Himalaje hipokryzji.

W tym miejscu po raz kolejny należy przypomnieć słowa byłego szefa GIS Jarosława Pinkasa, który w jednym z wywiadów mówił, że maska jest tylko symbolem, a on sam nie wyobraża sobie nie mieć ich przy sobie w dwóch kieszeniach. Gdy szefem GIS przestał być, w innym z wywiadów przyznał, że wirus to głównie socjologia, a w kwestii covidu miał po prostu „święty obowiązek mówić dokładnie tak samo, jak ECDC i cała UE”.

Były szef GIS się wygadał? Pinkas: „Wirus to głównie socjologia. Miałem święty obowiązek mówić dokładnie tak samo, jak ECDC i cała UE”

36 KOMENTARZE

 1. Antyszczepy przepisów nie znają, albo znają i manipulują łgarstwami.
  Otóż w szkole w miejscach takich jak szatnia świetlica, dała gimnastyczna itp. maseczki są obowiązkowe wtedy, gdy nie można utrzymać dystansu społecznego. Na zdjęciach widać że Niedzielski i Witek dystans społeczny utrzymali, więc masek mieć nie musieli.

  • Czyli jak dzieci grają w koszykówkę, to muszą być w maskach, no chyba że akurat któreś z nich wykonuje rzuty osobiste, to wtedy może maseczkę zdjąć. Ty to masz naprawdę nasrane do łba durniu!

   • Nafajdane do czaszki to mają antyszczepy, nie znające zasad panujących w szkołach, a mądrzące się w sposob agresywny i nienawistny. Antyszczep to cham, który nie podziękuje Normalnemu za naukę, tylko go zwyzywa.

  • Kłamiesz. Wewnątrz pomieszczeń maski są obowiązkowe! Zawsze! Na zewnątrz też, chyba że tam można zachować dystans. Przecież wystarczy wpisać to w przeglądarkę, naprawdę myślisz że nikt tego nie zrobi? Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje.

   • Co z tego, że idiota antyszczepski wpisze w przeglądarkę np. „maseczki w szkole”?
    Co z tego, że znajdzie szczegółową instrukcję ministerstwa oświaty, zdrowia i GIS ze słowami
    „w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu społecznego (minimum ok. 1,5 m) uczniowie mają obowiązek noszenia maseczek.”? Nie zrozumie antyszczep, gdyby rozumiał cokolwiek, nie byłby antyszczepem

     • Władza dba tylko o wydawanie pieniędzy zabieranych innym. Maseczki nie pomagają gdy człowiek jest zdrowy. Więc przymus noszenia maseczek przez osoby zdrowe jest absurdalny!

 2. bolszewickie scierwa z pis tylko czekam na obowiazek szprycy.bedzieci mieli wojne i pierwsze poleca lby lokalnej wierchuszki

  • Nie zrobią obowiązku tylko wezmą dobrowolność a jak nie chce ktoś to szereg ustaw gdzie będzie dyskryminacja niezaszczepionych w sensie że nie wolno im tego i tamtego co w samo sobie ustawy łamią tą dobrowolność. W sumie jest u nas szereg ustaw które są sprzeczne z innymi ustawami, nachodzą na siebie i nie raz jest to ignorowane za pozwoleniem jakiegoś tam organu co może sobie zgłosić kiedyś do sejmu jako poprawkę ale zapewne nie zrobią gdyż muszą ludzie mieć problemy a potem być z tego karanym.

 3. Przecież to tresura, zwierzchnictwo mentalne. Stoi Błaszczak bez maski za nim wojsko w maskach, mijają dwa dni przemawia Duda bez maski,w tle Błaszczak w masce itp. To pokazanie kto kim rządzi i kto jest niżej w hierarchii. Medycznie wiadomo,że nie chronią nikogo przed niczym.

 4. gdzie sie nie pójdzie to widać jak ludzie te maski noszą (o ile noszą) i noszą je na brodach, więc nie wiem po co ten cyrk

 5. Witek ma założoną podpaskę, więc drugi otwór musi być drożny, natomiast Niedzielski po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi na jego temat założył sobie pampersa, bo ze strachu gdy wychodzi z mieszkania co chwilę się posrywa.

Comments are closed.