Komedia! Rząd PiS bohatersko rozwiąże problem i dopłaci do prądu, a może i gazu

Licznik energii elektrycznej, pieniądze, ceny prądu. Obrazek ilustracyjny. Foto: Pixabay
Licznik energii elektrycznej, ceny prądu. Obrazek ilustracyjny. Foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Nadchodzi niespotykany dotychczas kryzys energetyczny. W wyniku tzw. zielonej polityki ceny prądu biją rekordy, w najbliższych miesiącach będzie coraz drożej. Rząd PiS nie widzi innego rozwiązania, jak dopłaty do prądu.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, dopłaty mają być liczone w miliardach. W 2019 roku w wyniku zamrożenia cen prądu budżet musiał dołożyć 5 mld zł. Teraz kwota ta ma być zbliżona.

Z nowych regulacji mieliby prawo skorzystać najubożsi, ok. 10 proc. społeczeństwa.

„Projekt wsparcia autorstwa resortu klimatu może ulec dalszym zmianom. Niewykluczone jest rozszerzenie go o odbiorców gazu. Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział rozwiązania ochronne dla najbardziej dotkniętych wzrostem cen energii” – czytamy w „GDP”.

Dziennik podkreśla, że spółki energetyczne już zapowiedziały, że złożą wnioski taryfowe zakładające ok. 20-procentowy wzrost rachunków dla indywidualnych odbiorców prądu. Ale rekordy na rynkach europejskich biją też hurtowe ceny gazu.

„Możliwe są więc dalsze zmiany w projekcie resortu klimatu – pierwotnie miał on dotyczyć tylko odbiorów energii elektrycznej, ale z naszych informacji wynika, że niewykluczone jest dodanie odbiorców gazu. Nowe rozwiązania miałyby wejść w życie od początku roku, co oznacza, że prace nad zmienionym projektem będą musiały być błyskawiczne” – podano w „DGP”.

CZYTAJ TEŻ:

23 KOMENTARZE

  • jakie >>TONIE<< jak się unosi…okupant z USA tak często lata, zostawia gęste chmury – nie jest to para wodna( której nie widać ) a z tych chmur nie ma hajsiwa – a miał ją rozrzucać śmigłowiec. Kolejne programy – Kartofel +, Woda +, Szambo +, Krewetki + no i MISKA RYŻU +

 1. Ponad miesiąc temu przewidywałem że pisowcy wymyślą nowe energetyczne 500+ dla emerytów i rencistów czyli swojego betonowego elektoratu

 2. Rządzący nienawidzą swoich współobywateli, bo tylko to tłumaczy zgodę na „zielony ład” i to w Europie, która ma śmieszny udział w zatruwaniu środowiska w skali świata. Strzyżone owce się obudzą, jak nie będzie co garnka włożyć, a tyłek będzie marzł z braku ogrzewania, zwłaszcza jeśli będzie dot. to naszych dzieci.

 3. Jeśli już to tragikomedia… Jakoś mi nie do śmiechu, opał już podskoczył 20% teraz jeszcze prąd…
  Historia lubi się powtarzać… Zawsze jak do władzy komuchy się dobierają ceny zaczynają galopować.
  Teraz jesteśmy podwójnie w dupie, musimy się użerać z komuchami zarówno polskimi jak i europejskimi…

 4. Widać już są blisko, bardzo blisko jakiegoś zamiaru i obiecają wszystko. A przecież to tylko kolejny transfer z podatków z powrotem do kieszeni podatnika – marza.

 5. Dobrze, że w Polsce mamy taki rząd co z własnej kieszeni dopłaca do wiecznie niewydolnych finansowo poddanych. A może ta dopłata tak naprawdę skierowana jest do paśnikowych spółek energetycznych?

  • Blisko, kolego.
   A chodzi o to, że przelweając kasę w tę i wewtę, podnosi się sztucznie pkb.
   Dzięki temu Morawiecki może pieprzyć jak to jest w Polsce dobrze i nie jest straszny żaden kryzys.
   No i progów ostrożnościowych nie musi przestrzegać. Może jeszcze jakiś kredyt dostanie?

 6. To nie rząd, lecz wszyscy podatnicy dopłacą nie dość, że do własnych, to i cudzych rachunków za prąd.
  IV Kaczpospolita Ludowa ciągnie Polskę na dno…

 7. Nic innego boja się o stołki i rozruchów – bo gdy naród będzie głodny i zacznie krzyczeć „Chcemy chleba!” a do tego zbyt zimno domu to tylko pozostaje ulica i podpalanie budynków partii rządzącej jak za komuny kiedy podpalali Komitety PZPR-u.

 8. Po co się godzą na te złodziejskie opłaty.pieniadze z unii to przelewanie pieniędzy jak wody z jednego naczynia do drugiego.Czy wy liczyć nie umiecie? Zrujnowaliscie kraj.wszyscy padniemy przez unijnych i naszych czubków. Nowy ład co za ciule.

 9. Tak oto obłąkańcy pozbawia nas zdrowia, jedzenia ale za to będą patrzeć na piękne krajobrazy ,zdychajac z głodu planet+ film pt krowy apokalipsy.zalgany czubek podający się za wegana zabił Jelenia bo one też przeszkadzają przyrodzie po czym zjadł jego mięso z apetytem.takie głupie typy rządzą.

 10. Przecież już tu pisałem skąd żydoPiS weźmie na to pieniądze; sprzeda niemcom kopalnie.

  Resztę kopalń sprzeda Australijczykom, bo im się będzie opłacało tu kopać, jako że mają łopaty sprzęgnięte z bumerangami a urobek na hałdy będą wynosić kangury.

  Łone majom takie wielge torby na brzuchach.

  I przez rok PiS będzie dopłacał, a potem jak nas yebną cenami to wrócimy do świeczkowa, a nawet do łuczywa.

Comments are closed.