Zakażenia i zgony wśród zaszprycowanych. Odsetek rośnie z tygodnia na tydzień

Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Ministerstwo zdrowia opublikowało tygodniowy raport o zakażeniach i zgonach wśród osób w pełni zaszczepionych. Szczegółowe statystyki trzeba sobie jednak samemu policzyć, bo resort Niedzielskiego tego nie robi. Po raz kolejny już zaszczepieni stanowili ponad 30 proc. wszystkich covidowych zgonów tydzień do tygodnia. O tych danych nie usłyszycie ani w mediach głównego nurtu, ani od większości gadających politycznych i eksperckich głów.

O tym, jak ministerstwo manipuluje statystykami i skąd wychodzi im mityczne już 98-99 proc. zgonów wśród niezaszczepionych, piszemy od kilku tygodni. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z tekstem dostępnym w tym miejscu.

Resort Niedzielskiego opublikował tygodniowy raport zawierający statystyki zakażeń i zgonów osób w pełni zaszczepionych w stosunku do ogółu liczby zakażeń i zgonów od momentu rozpoczęcia podawania drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Z danych tych, by wyciągnąć odpowiednie wnioski, należy porównać raporty tydzień do tygodnia. Uzyskamy wówczas faktyczny stan zakażeń i zgonów na COVID-19 wśród w pełni zaszczepionych w ostatnim czasie.

Są to liczby, jakimi Niedzielski i jego podwładni chwalić się nie chcą i konsekwentnie na ich temat milczą. A skorą milczą, to i media głównego nurtu o tym nie informują.

ZAKAŻENIA

Zakażenia i zgony osób w pełni zaszczepionych w dniach od 29 października do 5 listopada.

Jak więc wygląda sprawa ze szczepieniami w ostatnich tygodniach? Należy pamiętać, że ministerstwo do w pełni zaszczepionych zalicza te osoby, u których minęło 14 dni od przyjęcia drugiej dawki szczepionki (lub pierwszej w przypadku preparatu Johnson&Johnson).

29 października: 

 • Liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 1 518 938
 • Liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 51 881

5 listopada:

 • Liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 1 587 162
 • Liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 77 965

Oznacza to, że w ostatnim tygodniu, od 29 października do 5 listopada, zanotowaliśmy w Polsce 68 224 zakażenia koronawirusem (różnica pomiędzy raportami z 5 listopada i 29 października). Wśród niezaszczepionych wykryto 42 140 dodatnich wyników, a wśród w pełni zaszczepionych 26 084. Innymi słowy, w ostatnim tygodniu w pełni zaszczepieni stanowili 38,23 proc. wszystkich zakażeń. Ponad co trzeci w ostatnim tygodniu chory na COVID-19 jest w pełni zaszczepiony.

ZGONY

29 października 2021 roku ministerstwo zdrowia zaraportowało:

 • Liczba zgonów w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 40 823
 • Liczba zgonów wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 1 040

5 listopada 2021 roku ministerstwo zdrowia zaraportowało:

 • Liczba zgonów w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 41 495
 • Liczba zgonów wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 1 250

W dniach od 29 października do 5 listopada odnotowano 672 zgony na COVID-19 (lub COVID-19 wraz z chorobami współistniejącymi), z czego 210 stanowili w pełni zaszczepieni. To dokładnie 31,25 proc., czyli prawie co trzeci zmarły, któremu przypisano COVID-19, był zaszczepiony. Tydzień wcześniej odsetek ten po raz pierwszy przekroczył 30 proc. (30,23 proc.) wszystkich zgonów covidowych.

Testowanie zaszczepionych i niezaszczepionych

Warto także zaznaczyć, że w Polsce na znacznie większą skalę testuje się niezaszczepionych niż zaszczepionych. W miesiącach wakacyjnych wykonano ponad 2,5-krotnie więcej testów u niezaszczepionych.

Jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez MZ, w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia br. w Polsce wykonano ok. 617 tys. testów wśród w pełni zaszczepionych oraz ok. 1 mln 559 tys. testów wśród niezaszczepionych.

Z danych wynika, że nieznacznie częściej wyniki pozytywne wychodziły u niezaszczepionych. Średnio prawie 5 osób na tysiąc testowanych wśród niezaszczepionych miało pozytywny wynik i prawie 4 osoby na tysiąc wśród zaszczepionych miały pozytywny wynik testu na COVID-19.

Dane te najlepiej oddają skuteczność szczepień przeciwko COVID-19 w kwestii zakażenia wirusem. Oczywistym jest bowiem, że im więcej wykonanych testów, tym więcej pozytywnych wyników na COVID-19. A im więcej testów wykonanych wśród niezaszczepionych, tym więcej pozytywnych wyników na COVID-19 wśród niezaszczepionych.

Zaszprycowanych nie testują. „Nie padła żadna diagnoza, co to może być za choroba”

27 KOMENTARZE

  • Oczywiście, że nie byłeś z MATEMATYKI. Byłeś słaby z polskiego – z czytania ze zrozumieniem. 26 084 z liczby 68 224 to 38,23 proc

   • Ja czytam takie komentarze jak ‚marguar’ to cieszyłbym się jak taka osoba jest już zaszczepiona przeciwko COVID i dalej będzie to robić.

 1. Nie opowiadajcie głupot, że nie usłyszymy tego z mainstreamu, bo Poniedzielski przyznał niedawno na konferencji, że z najświeższych danych dokładnie wynika to, co opisujecie. To rozsądne z jego strony, bo nadchodzi kolejny etap mądrości – szczepionki są b. skuteczne, ale tylko w 6-miesięcznym planie abonamentowym.

  • Niedzielski w końcu wydusił z siebie, że to 20-30% ale merdia tego nie podjęły. Zresztą na Twitterze ministerstwa w dalszym ciągu jest ok. 3%. Tak przy okazji, to podobnie łżą w innych krajach.

  • Jestem pewien, że obecnie w przypadku ciężko chorych, którzy na swoje ostatnie chwile trafiają do szpitali, a są wykleszczeni, żadnych testów się nie stosuje. Pozostali na 100% takowe mają !

  • Niedzielski coś wydusił, ale i wymyślił przyczynę statystyki, która wynika z wystawiania fałszywych certyfikatów oraz nieumiejętności szczepienia w niektórych ośrodkach.

  • Jak nie jesteś Morsem to z całą pewnością przekonasz się jakie Cuda potrafi zdziałać COVID, dla których woda święcona jest oczyszczeniem.

 2. Czyli wynika z tego że w ciągu tygodnia liczba nieszprycowanych zakażonych to wzrost o 43% a wśród szprycowanych to wzrost o 52%.

  • Nie dziwmy się. Jest ponad 52% ludzi Zaszczepiona w pełni więc logicznym jest, że to teraz oni mają wpływ na mutacje Koronowirusa, które w Nie Na Szprycowanych ciałach nie miały szansy powstać. Tak czy inaczej oni są teraz testowani zarówno przez Naturę jak i swój układ odpornościowy. Z biegiem czasu lepiej się to rozwinie dlatego najlepiej jak ludzie już będą po trzech dawkach Szczepień.

 3. Zaszprycowani skutecznie gonią niezaprycowanych? To spory sukces ministra choroby i nagłej śmierci, a także tej całej profesury z łam i ekranów mediów „głównego ścieku”.

 4. Wszystkie te „statystyki” o kant dupy potłuc, jeśli zmarłych szczepionych się nie testuje, a nieszczepionych nie. Wyłączyć „merdia” – włączyć myślenie i nie słuchać PROPAGANDY

 5. Warszawka mutantów poszczepiennych trzęsie tyłkami. Gdzie są te wszystkie Jandy? Już się ustawili po 3 dawkę? Tylko zwykłych ludzi, którzy dali się oszukać lub zostali „dobrowolnie” zmuszeni jest mi szkoda.

 6. Wg danych z UK, do szpitala trafia 60% w pełni zaszczepionych, czyli szczepienia zwiększają śmiertelność na modnego wirusa, i o to właśnie chodziło inicjatorom Wielkiego Resetu, który ma zaprowadzić komunizm, depopulacyję i grabież majątku Polaków na rzecz globalistycznej finansjery o pierwszorzędnych korzeniach.

  Nowy Ład = Stara Komuna = Nowa Normalność = Stara Nienormalność

 7. Kolejny temat nie mający sensu. Od dawna wiadome, że odsetek ludzi zaszczepionych i do tego umierających będzie wzrastał gdyż to czysta matematyka. Szczepionka miała chroni i chroni ale jak bardzo to przyjdzie z biegiem lat. Ja tam czekam jak będą się tłumaczyć te wszystkie Wielkie Głowy po najwyższych uczelniach jak ludzie po 20 szczepieniach będą i umierać.

 8. Tylko dlaczego wy nie podajecie ile osób niby zaszczepionych zachorowało. Dlaczego antyszczepionkowcy nie wspominają ile osób kupiło sobie paszport i to oni chorują udają zaszczepionych. Tyle w temacie kto mądry zrozumie🙃🙃🙃🙃

Comments are closed.