Obrazek ilustracyjny/Fala koronawirusa/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Fala koronawirusa/Fot. Pixabay
REKLAMA
Władze Portugalii nie wykluczają przywrócenia restrykcji w związku z nasilaniem się epidemii SARS-CoV-2. W kraju wzbiera kolejna fala koronawirusa pomimo wyszczepienia przeciwko koronawirusowi 87 proc. obywateli.

Jak poinformował w komunikacie resort zdrowia, minionej doby przekroczono 2,5 tys. zakażeń, a na 100 tys. mieszkańców przypada już 175 zachorowań na COVID-19.

Komentatorzy wskazują, że pandemia nasila się w całym kraju, mimo że Portugalia należy do państw o najwyższym odsetku zaszczepionych obywateli. Podwójną dawkę przyjęło tam już prawie 87 proc. ludności.

REKLAMA

Wraz z nagłym wzrostem liczby infekcji wiceminister zdrowia Diogo Serras Lopes powiedział, że zgadza się z apelem prezydenta Marcelo Rebelo de Sousy, aby w Portugalii przywrócić część restrykcji sanitarnych, w tym m.in. wymóg noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

W środę przywrócenie obostrzeń sanitarnych zapowiedział premier autonomicznego regionu Madery Miguel Albuquerque. Zapowiedział, że dotkną one szczególnie osoby, które nie zaszczepiły się dotąd przeciw Covid-19. Mają one m.in. stracić prawo wstępu do niektórych miejsc publicznych.

Sytuacja covidowa w Europie:

REKLAMA