Zaszczepili 87 proc. obywateli, a koronafala wzbiera. Zapowiadają powrót obostrzeń, restrykcji, nakazów i zakazów

Obrazek ilustracyjny/Fala koronawirusa/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Fala koronawirusa/Fot. Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Władze Portugalii nie wykluczają przywrócenia restrykcji w związku z nasilaniem się epidemii SARS-CoV-2. W kraju wzbiera kolejna fala koronawirusa pomimo wyszczepienia przeciwko koronawirusowi 87 proc. obywateli.

Jak poinformował w komunikacie resort zdrowia, minionej doby przekroczono 2,5 tys. zakażeń, a na 100 tys. mieszkańców przypada już 175 zachorowań na COVID-19.

Komentatorzy wskazują, że pandemia nasila się w całym kraju, mimo że Portugalia należy do państw o najwyższym odsetku zaszczepionych obywateli. Podwójną dawkę przyjęło tam już prawie 87 proc. ludności.

Wraz z nagłym wzrostem liczby infekcji wiceminister zdrowia Diogo Serras Lopes powiedział, że zgadza się z apelem prezydenta Marcelo Rebelo de Sousy, aby w Portugalii przywrócić część restrykcji sanitarnych, w tym m.in. wymóg noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

W środę przywrócenie obostrzeń sanitarnych zapowiedział premier autonomicznego regionu Madery Miguel Albuquerque. Zapowiedział, że dotkną one szczególnie osoby, które nie zaszczepiły się dotąd przeciw Covid-19. Mają one m.in. stracić prawo wstępu do niektórych miejsc publicznych.

Sytuacja covidowa w Europie:

7 KOMENTARZE

  1. Widzę, czytam, wiem, że tak właśnie będą robili — wciskali te „szczepionki” mimo ich UDOWODNIONEJ nieskuteczności, a wręcz szkodliwości, i dalej będą robili „lockdowny” tudzież „obostrzenia” — a przecież wydaje się to wręcz nie do wiary. W każdym razie te dwa lata temu tak właśnie mogłoby się wydawać: że do czegoś tak idiotycznego to przecież nie może dojść.

  2. Wszędzie znów odnotowują wzrost zakażeń… na podstawie niemiarodajnych testów PCR w większości fałszywie dodatnich. Dlaczego nie podają ile jest faktycznie zachorowań? ale na co? Czyż objawy tego srovida nie są teraz inne niż przed rokiem?

  3. Sa jeszcze durnie co dobrowolnie leca sie testowac? Masz w domu amantadyne, lecz sie po cichu, skontaktuj internetowo z doktorem Bodnarem. Dowiesz sie jak zazywac i czy potrzebujesz antybiotyk w razie ataku bakterii. Prosta kuracja, nie trzeba wpadac zaraz w panike, gonic do szpitala na rozrywanie pluc.

  4. Nikt nie podaje ile 0sób umiera w Polsce po szczepieniu na COVID-19? Ile umiera po odłączeniu od respiratora?. Więc skąd możecie wiedzieć ile zmarła zagranicą? Nigdy nie miałen zaufania do lekarzy!

Comments are closed.