Koniec spotkania ws. segregacji i walki z koronawirusem. Elżbieta Witek o ustaleniach klubów i kół parlamentarnych

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. (Fot. PAP)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Około 2,5 godziny trwało spotkanie spotkanie marszałek Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Tematem było wypracowanie projektu ws. dalszej walki z koronawirusem oraz weryfikacji szczepień – czyli de facto segregacji sanitarnej. Co ustalono?

Poza posłami i senatorami w spotkaniu udział wzięli m.in. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i dr Artur Zaczyński z Rady Medycznej, który zarządza także szpitalem MSWiA w Warszawie oraz tymczasowym covidowym na Stadionie Narodowym.

Witek za postawę na spotkaniu pochwaliła przede wszystkim przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego, Polski 2050, Kukiz’15 oraz Lewicy. Poinformowała, że każdy miał okazję wypowiedzieć się przynajmniej dwukrotnie – bez ograniczeń czasowych – i wywiązała się „całkiem ciekawa” dyskusja.

Poinformowała także, że Koalicja Obywatelska proponowała, by rekomendacje Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim były jawne i aby rząd się bezwarunkowo do nich stosował.

Inne z propozycji (tutaj nie padło kto proponował) to ograniczenie liczebności imprez masowych, czy obowiązkowe szczepienia medyków i nauczycieli.

Z kilkunastominutowej konferencji prasowej Witek, na której mówiła o tym, co dotychczas zrobiono, ile zawdzięczamy rządowi itp., nie wynika nic konkretnego. W najbliższych dniach (Witek wskazała na piątek) ma się odbyć kolejne spotkanie, tym razem bez Witek, a z przedstawicielami resortu zdrowia i tam mają być rozważane nowe pomysły na walkę z koronawirusem.

Spotkanie było potrzebne, cieszę się, że wszyscy przyszli i widzę pole do wypracowania wspólnego stanowiska. Mam przynajmniej taką nadzieję – powiedziała Witek.

Czy pracodawcy będą mogli weryfikować szczepienia przeciw COVID-19?

Wielu czekało na informację, czy wprowadzona zostanie możliwość weryfikacji szczepień szczepień pracowników przez pracodawców. Witek podkreśliła, że na spotkaniu nie omawiano konkretnych projektów ustaw, ale ten temat się pojawił.

Wielu pytało, co to zmieni? Wskazywano, że mamy dużo kupionych certyfikatów covidowych, czyli ludzie oszukują, a także, że zaszczepieni mogą zakażać siebie oraz innych – powiedziała Witek. Podkreśliła, że zaszczepieni też roznoszą wirusa, ale w mniejszym stopniu.

Na pytanie czy ustawa o weryfikacji szczepień (szczegóły ustawy TUTAJ) trafi do laski marszałkowskiej, Witek odpowiedziała: – Nie wiem.

Kilkukrotnie podkreśliła, że rząd ani partia „nie przedstawiali na spotkaniu żadnych pakietów ustaw, bo nie taki był cel spotkania”.

Chcieliśmy sprawdzić, czy są punkty wspólne, które nas połączą. Niektórzy są zwolennikami surowych rozwiązań, inni liberalizacji. Szczegóły będą opracowywane na spotkaniu roboczym – powiedziała Witek.

Spotkanie to najprawdopodobniej odbędzie się w piątek.

CZYTAJ TAKŻE:

70 KOMENTARZE

 1. Precz z Komuna!!!! Żadna ustawa nie zmusi mnie do szprycy towarzysze z PISu i reszta bandy czworga.

 2. Jak Ko może chcieć żeby Rząd spełniał bezwarunkowo rekomendacje rady? To teraz rada ma rządzić przeciec to kilkunastu lekarzy wybranych przez firmy farmaceutyczne. Jest jakaś resztka demokracji czy głosowaliśmy na premiera Horbana? Jak można chcieć takie głupoty robić?

 3. Czyli mamy bezbramkowy remis ze wskazaniem na wolność, bo jakieś racjonalne argumenty jednak się przebiły. Może nie będzie źle?

 4. Partia Prawo i Sprawiedliwości w imieniu narodu polskiego objęła władzę w Polsce i żelazną miotłą wymiata koronasceptyczne śmiecie ze swego domu. Rugujemy wytrwale i systematycznie warchołów – źródło niemocy narodu, źródło nędzy i wzrostu zachorowań. Ja się szczepię! A Ty? Dla kogo się zaszczepisz?

  • Skretyniały propagandzisto! Nawet producenci „szczepionek” przyznają, że te preparaty nie chronią przed zachorowaniem i retransmisją wirusa. Ostatnie badania (poszukaj sobie) mówią o możliwej transmisji zabójczego białka S z osób zaszczepionych na osoby zdrowe. Masz chyba jakiegoś wielkiego wroga, którego chcesz samobójczo zaatakować; „Kamikadze” porąbany ciemniaku..

 5. Jak szybko i skutecznie zakończyć pandemię. 1. Zaprzestać testów PCR i innych. 2. Zaprzestać szprycowania 3. Znieść wszystkie obostrzenia i przywrócić normalne funkcjonowanie służby zdrowia. 4. Chorych leczyć jak zwykłą grypę 5. Nie podawać żadnych statystyk 6. Zakończyć medialną propagandę kłamstwa i straszenie 7 Dla takich osób jak Szumowski Niedzielski Morawiecki Dworczyk Kaczyński Witek itp. przywrócić karę śmierci i oskarżyć o zbrodnie przeciw ludzkości. 8. Następnie wykonać egzekucje.

   • Twoja nie lżejsza;) Aby zlikwidować „pandemię” ekspresowo, należy pozwolić polskim lekarzom, prof. med. LECZYĆ pacjentów w sposób, jaki uważają – na podstawie medycyny opartej na praktyce- za właściwy, nie obawiając się ataków ze strony „kolegów” z Izb Lekarskich. Odpowiedni projekt ustawy leży u Prezydenta już kilka miesięcy – i NIC!! A Polacy nadal niepotrzebnie umierają..

 6. Czy to spotkanie d/s mowy nienawiści? Gdzie jest usłużna prokuratura, aby wszcząć stosowne postępowanie? Całe skorumpowane służby mundurowe wzięte pod but. Co z wami? Za słabi jesteście na tych przestępców, a tacy mocni do skakania do zwykłego obywatela? Żenada, zero cohones. Obywatele zrobią z wami porządek.

   • Wbrew rozmaitym medialnym narracjom, tam raczej nie ma głupich ludzi. Gdyby byli głupi, nie wytrzymaliby prawie 3 godzin w jednym pomieszczeniu. Kiedy ludzie na nich nie patrzą i zamiast ćwierkać z klucza, mogą mówić, co naprawdę myślą, to wychodzi z tego długa, rzeczowa i satysfakcjonująca debata.

  • 👹👹👹Ty „Fakt” i „logik” mądrzy jesteście inaczej. Własną sekwencją słów, a’la Kononowicz, wszczepiacie swój debilizm czytelnikom. Zbitka słów „DLACZEGO NIBY ZASZPRYCOWANI MNIEJ ROZNOSZĄ WIRUSY”, tak się różni od sekwencji „DLACZEGO ZASZPRYCOWANI NIBY MNIEJ ROZNOSZĄ WIRUSY”, jak normalne uczęszczanie do szkół od wagarowania w PRZEDPOŁUDNIOWYCH PODSTAWÓWEK WIECZOROWYCH DLA PRACUJĄCYCH PO POŁUDNIU (vide : polska komedia „Dzięcioł”).👹👹👹

 7. „Podkreśliła, że zaszczepieni też roznoszą wirusa, ale w mniejszym stopniu.” A konkretnie? Bo z tego co mówił Bill G. wynika, że szczepionki tylko w nieznacznym stopniu ograniczają transmisję wirusa czyli właściwie zysk z ewentualnej segregacji jest znikomy. A może by tak zacząć leczyć skutecznie w pierwszej fazie choroby aby zmniejszyć liczbę hospitalizacji? Wiemy wszyscy, że się da. Więc malujemy trawę na zielono czy coś konkretnie robimy?

   • A ty „RK” i „YOGI”, na podstawie jakiej GEBBELSIADY twierdzicie tłumoki, o mniejszym roznoszeniu? Macie ideę Sonntaga vel Niedzielskiego, że jak wprowadzą co miesięczny dodatek „600+” („dajmy na to”, bo w podatku zapłacimy) za eutanazję, to żyć będziesz 100 lat? Taką masz logikę trollu?

 8. Wy się zastanówcie dlaczego lekarz nie ma obowiązku leczenia cowida? Czy wyście wszyscy zidiocieli czy mamona przesłoniła wam swiat

 9. Niech sie posegregują na tych co chcą tu żyć i na tych co się za bardzo boją wiatru, mrozu, kataru i chcą wylecieć na Marsa. Niech się pakują i wy….ają.

 10. To z takiego elementu popierającego segregację rekrutowali kapo w obozach, Witek dobrze by wyglądała w pasiaku na rampie, zresztą Zandberg I Kosiniak też, pasiak im do twarzy. Skończą tak samo jak ci, którym wydawało się, że faszyści będą wiecznie nas okupować.

 11. Zaszczepieni, jako skąpoobjawowi, roznoszą skuteczniej wirusa niż niezaszczepieni, którzy trafieni wirusem kładą się do łóżka i tym samym się izolują od innych.

 12. Elu, przytocz mi wyniki badań, z których jednoznacznie wychodzi, że zaszczepieni mniej zarażają, albo przestań w końcu gadać głupoty.

  • Naprawdę nie rozumiesz, że tu nie chodzi w najmniejszym stopniu o zdrowie? Chodzi o doprowadzenie do podziałów w społeczeństwie i nastawieniu jednych przeciw drugim. W odpowiednim momencie jednych i drugich weźmie się za mordę a większość „zdepopuluje”. Nasz Parlament taką agendę skrupulatnie realizuje.

  • Ten bełkot jest strasznym gwałtem na ludzkim rozumie, albowiem nie ma większego idioty niż człowiek wykształcony ponad posiadaną inteligencję.

 13. Rodacy, pomijając kwestię kto z kim sympatyzuje to Polska Jest Jedna(PJJ). Przecież to już gołym okiem widać o co chodzi, o pieniądze. Czy myślicie, że BIGPHARMA chce żebyśmy byli zdrowi, że chcą aby był skuteczny lek czy szczepionka? W życiu! Małe porównanie, firmy które tworzą programy antywirusowe, czy miałyby sens bytu gdyby nie wirusy?Przecież to wiadome,iż wypuszczają wirusa, by potem stworzyć „lek” czyli program antywirusowy. Dokładnie to samo robi BIGPHARMA.

 14. C.D
  Koronka to nie wytwór natury, no ale oni mają przecież cudowną „szczepionkę” i zarobili setki miliardów, przypadek? Najlepiej podpalić, potem krzyczeć „Pożar” i samemu go gasić! Rządy wszystkich krajów są udupione NWO wkracza z wielkim przytupem, a my jeśli będziemy sobie skakać do gardeł, to czy zaszczepiony czy nie, wkrótce wszyscy będziemy nosić bransoletki z gpsem, jak więźniowie na warunkowym,

Comments are closed.