Janusz Korwin-Mikke i szczepionka/Fot. PAP (kolaż)
Janusz Korwin-Mikke i szczepionka/Fot. PAP (kolaż)
Janusz Korwin-Mikke uważa, że Rada Medyczna przy premierze, doradzająca w kwestii szczepień i walki z COVID-19, powinna zostać rozwiązana, bo jej członkowie mają powiązania z koncernami farmaceutycznymi. Przywołał zasadę, jaka panuje w zamówieniach zbrojeniowych.

Podczas posiedzenia komisji zdrowia, na której dyskutowano o projekcie 1846 zaostrzającym segregację sanitarną w Polsce, Korwin-Mikke przekonywał, że spór o obowiązek szczepień to de facto spór cywilizacyjny.

– Problem dotyczy tego, czy żyjemy w kraju ludzi wolnych, którzy odpowiadają za życie swoje i swoich dzieci, czy też jesteśmy bandą niewolników, których właściciel niewolników ma prawo wyszczepić. Czy jesteśmy dziećmi Sejmu, a Sejm, jako nasz wielki ojciec, ma prawo się nami zajmować. To jest ta różnica – mówił poseł Konfederacji. Więcej na ten temat TUTAJ.

Korwin-Mikke zwrócił także uwagę, że ludzie nie ufają Radzie Medycznej przy premierze, bo jej członkowie są powiązani z koncernami farmaceutycznymi.

Michalkiewicz. The Movie

Ostatnią rzeczą jakiej można wierzyć, to jest wierzyć ludziom, którzy się stykali z wielkimi firmami farmaceutycznymi. W zamówieniach zbrojeniowych panuje zasada, że jeżeli ktoś z wojskowych zetknął się z przedstawicielem firmy, która produkuje uzbrojenie, to nie ma prawa brać udziału w negocjacjach na temat przyjmowania zamówień na uzbrojenie – powiedział Korwin-Mikke.

Prezes partii KORWiN przekonywał, że kontakty takie wykluczają bezstronność.

Tymczasem podejrzewam, że wszyscy członkowie Rady Medycznej stykali się z różnymi przedstawicielami wielkich firm farmaceutycznych. Trzeba być kompletnym szurem, żeby wierzyć tym ludziom, w ich bezstronność – powiedział.

Jeżeli kupuję samochód, to nie będę słuchał rady człowieka, który ma obiecane 20 procent od ceny sprzedaży – przywołał analogię.

Absolutnie domagamy się odsunięcia od decyzji członków Rady Medycznej i żeby robili to ludzie, którzy nie mieli styczności z przedstawicielami wielkiego 'techu’ – powiedział Korwin-Mikke.

O powiązaniach członków Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi mówił niedawno inny z posłów Konfederacji, Krzysztof Bosak. Zapewnił, że dysponuje danymi na ten temat. Więcej w poniższym artykule.

Bosak o członkach Rady Medycznej: „Prowadzili działalność za pieniądze dużych koncernów farmaceutycznych” [VIDEO]