Dr Peterson APELUJE: Zakończmy lockdowny, czas zrzucić cholerne maski

Dr Jordan Peterson. / foto: Flickr, Gage Skidmore, CC BY-SA 2.0
Dr Jordan Peterson. / foto: Flickr, Gage Skidmore, CC BY-SA 2.0
REKLAMA
Zakończmy lockdowny, czas zrzucić cholerne maski – apeluje kanadyjski profesor psychologii dr Jordan Peterson.

Znany psycholog po raz kolejny zaapelował o zakończenie covidowego szaleństwa. Tym razem była to odpowiedź na doniesienia o szkodach, jakie lockdown wyrządził w Toronto.

Jeden z internautów w tzw. „nitce” na Twitterze obszernie opisał, jak wygląda jedna z dzielnic Toronto po blisko dwóch latach lockdownów, obostrzeń, restrykcji, nakazów i zakazów wprowadzonych pod pretekstem walki z koronawirusem.

REKLAMA

„Każda osoba, którą znam, ucierpiała w następstwach reakcji rządu na COVID-19. Reakcje te wyrządziły więcej szkód niż sama choroba. To nie tylko ponad 1000 nadmiarowych zgonów osób w wieku poniżej 44 lat, ale także zrujnowane życie” – napisał Frank Grimes Jr.

Po czym przytoczył wiele historii opisujących, jakie spustoszenie wywołał lockdown. Wskazał na bankructwa lokalnych drobnych przedsiębiorców, rodzinnych firm działających od pokoleń. To historie tylko z jednej dzielnicy Toronto. Cały wątek poniżej.

Smutne obrazy skomentował kanadyjski profesor psychologii dr Jordan Peterson, który już wielokrotnie wypowiadał się krytycznie o podejściu rządów do walki z wirusem.

„Zakończmy lockdowny. Otwórzmy ponownie gospodarkę. Nie cofajmy się ze strachu. Wystarczy tego. Czas też zrzucić cholerne maski. Czy będziemy je nosić aż do 2925 roku? Tak. Jeśli tego nie powstrzymamy” – napisał na Twitterze dr Peterson.

Czytaj także:

REKLAMA