#OtwieraMY chcą postawić byłych członków Rady Medycznej przed sądem: „To dopiero początek ich przygód”

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels/Pixabay (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi ws. zarządzania mniemaną pandemią. Profil inicjatywy #OtwieraMY na Twitterze oświadczył, że rozpoczyna współpracę z trzema kancelariami, by postawić byłych członków tego organu przed sądem. 

„W dniu 14 stycznia 2022 zwróciliśmy się do Pana Premiera o przyjęcie naszej rezygnacji z dalszego udziału w pracach Rady Medycznej do spraw COVID-19” – napisała część członków Rady Medycznej w oświadczeniu przesłanym PAP.

Napisano m.in., że decyzja zapadła z uwagi na „brak wpływu rekomendacji na realne działania” i „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

„Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych” – napisało 13 członków rady.

Pod oświadczeniem podpisali się prof. Robert Flisiak, prof. Magdalena Marczyńska, prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. Radosław Owczuk, prof. Iwona Paradowska, prof. Miłosz Parczewski, prof. Małgorzata Pawłowska, prof. Anna Piekarska, prof. Krzysztof Pyrć, prof. Krzysztof Simom, prof. Konstanty Szułdrzyński, prof. Krzysztof Tomasiewicz i prof. Jacek Wysocki.

Rezygnacji nie złożyło czworo członków tego gremium m.in. główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban.

„Rozbieżności między przesłankami naukowymi i medycznymi, a praktyką stały się szczególnie jaskrawe w kontekście bardzo ograniczonych działań w obliczu fali jesiennej, a potem wobec zagrożenia wariantem Omikron, pomimo przewidywanej olbrzymiej liczby zgonów” – czytamy w oświadczeniu.

Profil #OtwieraMY na Twitterze poinformował natomiast o współpracy z trzema niezależnymi kancelariami prawniczymi. Ma to doprowadzić do postawienia przed sądem byłych już członków Rady Medycznej przy premierze rządu warszawskiego.

„We współpracy z trzema niezależnymi kancelariami, podjęliśmy się postawienia byłych członków rady medycznej przed sądem. Z uwagi na udokumentowane powiązania większości z Pfizer, Janssen, AstraZeneca, GatesFoundation czy Gilead, możemy zapewnić, że to dopiero początek ich przygód” – czytamy.

CZYTAJ TAKŻE:

Źródła: PAP/Twitter

60 KOMENTARZE

  • Jeden tylko wykonywał rozkazy, drugi tylko doradzał a grabarz tylko coraz więcej miał pochówków Polaków, którzy mogli żyć!? I wszyscy byli opłacani przez Polaków z myślą o dobrej opiece medycznej (oprócz grabarza). Ale pewnie kasa od korpo chemicznych była większa albo i nie, podobnie jak u „łowców skór”? ABW prześwietlić te wszystkie obce dyspozytury chemiczne w NASZYM! kraju i ich powiązania z politykami/medykami itd.! Od co najmniej 30 lat bestie robią ludobójstwo Polakom!

   • To już nową świecka tradycja w tym środowisku. Już w 2007r legendarny segregator sanitarny J.Mikke też chciał ministrów przed sądem stawiać za to, że ci ministrowie… nie wprowadzili segregacji sanitarnej wg nawoływań legendarnego segregatora sanitarnego J.Mikke 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 1. Mam nadzieję że tych pseudomedyków od siedmiu boleści dotkną bolesne kary, życzyłbym sobie odebranie prawa do wykonywania zawodu szczególnie dotyczy to buca Simona

 2. Decyzyjni nie byli, bo/i z tego powodu musieli odejść. Mnie tam już martwią ich następcy i następca Wi… pardon Min do spraw zdrowia. Czy nie będą bardziej skuteczni…

 3. Organizujcie się, szukajcie prawników do blokowania zbrodni.
  Rząd w Irlandii zmuszony do przyznania, że nie mają dowodów wyizolowania wirusa Covid-19.
  W Kanadzie / Alberta w sądzie adwokaci głównego szefa zdrowia przyznali, że nie mają dowodów.
  Domagajcie się sądownie dowodów wyizolowanie wirusa cv19, dowodów na to, że lockdowny blokują rozprzestrzenianie się wirusów; że maski i szpryce są bezpieczne i powstrzymują rozprzestrzenianie się wirusów.

 4. To już nową świecka tradycja w tym środowisku. Już w 2007r legendarny segregator sanitarny J.Mikke też chciał ministrów przed sądem stawiać za to, że ci ministrowie… nie wprowadzili segregacji sanitarnej wg nawoływań legendarnego segregatora sanitarnego J.Mikke 🤣🤣🤣🤣🤣

 5. Dlaczego tylko byłych członków rady, a nie wszystkich włącznie z eski-Mośkiem Horbanem, przecież oni nie posiadają immunitetów?

Comments are closed.