Jordan Peterson. / foto: Flickr, Gage Skidmore, CC BY-SA 2.0
Jordan Peterson. / foto: Flickr, Gage Skidmore, CC BY-SA 2.0
Québec, czyli największa prowincja Kanady, wprowadza zakaz kupowania artykułów spożywczych w dużych sklepach, w tym Walmart i Costco, niezaszczepionym obywatelom powyżej 12 roku życia. Profesor Jordan Peterson wprost nazywa to faszyzmem.

Francuskojęzyczna prowincja Kanady, Québec, zakazuje niezaszczepionym mieszkańcom kupowania pożywienia w dużych sklepach.

W życie wchodzi nowe prawo segregacyjne, w świetle którego osoby, które nie przyjęły preparatu na covid, mają zakaz wstępu do sklepów detalicznych o powierzchni 1500 m i więcej.

Jeśli na terenie marketu znajduje się apteka, to niezaszczepieni mogą dostać się do niej jedynie pod eskortą pracowników sklepu – najpewniej ochrony – którzy przypilnują, by nie kupili żywności.

Michalkiewicz. The Movie

Dotychczas prawo segregacyjne na terenie największej kanadyjskiej prowincji zezwalało niezaszczepionym na kupowanie pożywienia w dużych sklepach. Rząd regionu stwierdził jednak, że sprzedaż żywności nie jest główną działalnością marketów, więc nie powinny one wpuszczać osób niezaszczepionych.

Profesor Jordan Peterson, który stał się w ostatnich tygodniach coraz bardziej wyrazistym krytykiem lockdownów i nakazów związanych z tzw. pandemią koronawirusa, znów skomentował działania władz Québecu.

– Quebec całkowicie oszalał. Kompletny faszyzm – napisał profesor.

Peterson w ostatnim czasie wielokrotnie dawał wyraz swemu niezadowoleniu związanemu z polityką lockdownu i koronarestrykcjami. Na Twitterze apelował, by zakończyć lockdowny i ponownie otworzyć gospodarkę. „Czas zrzucić te cholerne maski”, pisał.

Czytaj także: Dr Peterson APELUJE: Zakończmy lockdowny, czas zrzucić cholerne maski

Profesor pisał nawet, iż „czas na obywatelskie nieposłuszeństwo w Quebecu”, po tym jak władze wprowadziły drakońskie koronarestrykcje pod pretekstem walki z COVID-19. Wśród nowych restrykcji znajdowała się m.in. godzina policyjna.

Czytaj również: Wprowadzili drakońskie koronarestrykcje. Jordan Peterson: „Czas na obywatelskie nieposłuszeństwo w Quebecu”

To nie pierwszy raz, gdy wolnościowy profesor nazywa zwolenników segregacji faszystami.

Sprawdź koniecznie: Rozszerzą segregację na TĘ grupę? Peterson OSTRO: Po moim trupie, medyczni faszyści [VIDEO]

Źródło; TNC.NEWS