Sośnierz MASAKRUJE szpryc-foliarzy w Sejmie: Przyjmijcie to wreszcie do wiadomości! [VIDEO]

Dobromir Sośnierz. / foto: screen YouTube: Janusz Jaskółka
Dobromir Sośnierz. / foto: screen YouTube: Janusz Jaskółka
REKLAMA
Zachowujecie jak foliarze, którzy nie przyjmują do wiadomości danych naukowych – mówił podczas swojego wystąpienia w Sejmie poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

Przedstawiciel wolnościowego skrzydła Konfederacji zabrał głos podczas „Sprawozdania Komisji o poselskim projekcie ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19″, czyli niesławnym „lex konfident″.

„Lex konfident″

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19, znany szerzej jako „lex konfident” lub „lex Kaczyński”, wniosła w ubiegłym tygodniu grupa posłów PiS.

REKLAMA

Podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu projekt został odrzucony. Wcześniej Komisja Zdrowia zarekomendowała odrzucenie ustawy sanitarnej w pierwszym czytaniu.

Czytaj więcej: „Lex konfident″ definitywnie PRZEPADŁO! Sejm zdecydował, rozłam w PiS

Projekt zakładał m.in. wprowadzenie rozwiązań nakazujących pracownikom finansowane z kieszeni podatników testowanie w kierunku SARS-CoV-2 raz w tygodniu, a także żądanie przez pracodawców informacji o negatywnym wyniku takiego testu.

To jednak tylko niektóre zapisy, budzące najmniej kontrowersji. Pojawiły się bowiem także drakońskie kary za łamanie koronarestrykcji (do 6 tys. zł) oraz możliwość pozwania współpracownika, który nie okaże wyniku testu na koronawirusa, za domniemane zakażenie się od niego.

Sośnierz: Przyjmijcie to reszcie do wiadomości

Ja nie wiem czy próbujecie państwo nas tym projektem rozśmieszyć, czy przestraszyć, bo jeśli rozśmieszyć, to najpóźniej teraz ktoś powinien wyjść tam, zdjąć czapeczkę i powiedzieć: „ha, żartowaliśmy! Łyknęliście jak pelikan cegłę” – zaczął swe wystąpienie Sośnierz.

A jak nie rozśmieszyć, to naprawdę jest to smutne i przerażające co potraficie wymyślić – mówił, odnosząc się do niesławnego projektu „lex konfident”. Następnie poseł Konfederacji odniósł się do polityków opozycji, którzy „narzekają tutaj, że rząd nie dość się przyłożył do promocji szczepień”.

Ja mam odwrotne wrażenie, przecież Ci ludzie od dwóch lat zachowują się jak akwizytorzy Pfizera po prostu. Jeszcze szczepionka nie była wynaleziona, a oni już mówili, że będzie, że będzie działała, że nas uratuje i jak się pojawiały leki, to ich nie badali. Do dzisiaj amantadyna nie ma skończonych badań, a szczepionka jakoś ma i już jest uznana za bezpieczną, mimo że amantadynę znamy od kilkudziesięciu lat – mówił przedstawiciel wolnościowego skrzydła Konfederacji.

Szczepienia ani testy nie zatrzymały Covida w żadnym kraju, przyjmijcie to wszyscy wreszcie do wiadomości – kontynuował i dodawał, że „zaszczepieni tak samo zarażają, tak samo chorują i tak samo umierają. Jeśli chodzi o nowe warianty to nawet już w umieralności nie ma większej różnicy”.

Więc to Wy się zachowujecie jak foliarze, którzy nie przyjmują do wiadomości danych naukowych – podsumował Sośnierz.


Czytaj także:


REKLAMA