„Jedwabne. Historia prawdziwa”. Żydzi chcą zablokować premierę: Obrzydliwy, antysemicki film [VIDEO]

Scena z filmu
Scena z filmu "Jedwabne. Historia prawdziwa" oraz Żyd (mem)/Fot. YouTube/Tomasz Sommer ALFA/Twitter (kolaż)
REKLAMA
Już 26-27 marca 2022 roku w Narodowym Instytucie Kultury Dziedzictwa Wsi odbędzie się (przełożona z 2020 roku) 30. Rocznica powstania „Najwyższego CZAS!”-u. W niedzielę 27 marca ma się też odbyć premiera filmu „Jedwabne. Historia prawdziwa”. Jednak już teraz środowiska żydowskie usiłują zablokować to wydarzenie.

Igor S. de Lendorff z zarejestrowanego zaledwie 26 stycznia 2022 roku Żydowskiego Instytutu Historyczno Kulturalnego Fundacji Ochrony Dziedzictwa Historycznego i Kulturalnego Żydów RP grzmiał w tej sprawie na swoim Twitterze.

„Mam nadzieję, że w centrum Warszawy nie dojdzie do projekcji tego obrzydliwego/antysemickiego filmu…” – napisał Lendorff.

REKLAMA

„Dzwońcie i piszcie – Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi” – dodał, załączając telefon i mail.

Niektórzy z internautów pytali, gdzie Lendorff oglądał film, który jeszcze nie miał premiery – jednak bezskutecznie.

Nie jest to pierwsza próba zablokowania filmu „Jedwabne. Historia prawdziwa”. Już w październiku 2021 roku redaktor naczelny „Najwyższego CZAS!”-u dr Tomasz Sommer ujawnił, że choć wówczas obraz jeszcze nie powstał, już jest cenzurowany, a jedno z warszawskich kin odmówiło pokazywania go ze względu na sam tytuł.

„Nasz film «Jedwabne. Historia prawdziwa» jest w montażu i sam jeszcze nie wiem jak będzie wyglądał. Tymczasem jedno z warszawskich kin, po usłyszeniu samego tytułu, skasowało nam festiwal” – poinformował w październiku Sommer. „Opamiętajcie się ludzie!” – zaapelował.

Jak podkreślał, „lewactwo zawłaszczyło instytucje kultury i dyskryminuje wszystko, co nie jest czerwone albo tęczowe”. Podkreślił, że trzeba „jak najszybciej odbić” tę sferę.

„Szczerze powiedziawszy chyba jestem autorem pierwszego filmu, który jest sekowany, choć jeszcze nie powstał. Stopień dyskryminacji prawdy jest w Polsce nieprawdopodobny” – podsumował.


CZYTAJ WIĘCEJ O FILMIE „JEDWABNE. HISTORIA PRAWDZIWA”:

REKLAMA