Niedzielski nagrodzony za „dbałość o jakość w ochronie zdrowia”. Sommer OSTRO komentuje [FOTO]

Tomasz Sommer i Adam Niedzielski/Fot. PAP (kolaż)
Tomasz Sommer i Adam Niedzielski/Fot. PAP (kolaż)
REKLAMA

Adam Niedzielski, minister zdrowia w pisowskim rządzie, dostał nagrodę „Wizjonerów Zdrowia 2022”. Tomasz Sommer ostro skomentował ten fakt na Twitterze.

„Minister zdrowia Adam Niedzielski z Nagrodą Główną 'Wizjonerów Zdrowia 2022′ m.in. za dbałość o jakość w ochronie zdrowia oraz promowanie działań i zachowań prozdrowotnych” – informuje w mediach społecznościowych Ministerstwo Zdrowia.

Przyznanie nagrody pisowskiemu politykowi ostro skomentował redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” – Tomasz Sommer.

REKLAMA

– Wizjoner śmierci – napisał w swoich mediach społecznościowych wolnościowy dziennikarz.


Czytaj także:


WHO zmienia podejście do covida

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała w środę zaktualizowany plan, dotyczący dalszej walki z Covid-19, przedstawiający trzy możliwe scenariusze rozwoju pandemii w tym roku.

„Na podstawie tego, co wiemy teraz, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że koronawirus nadal ewoluuje, ale nasilenie choroby, którą powoduje, zmniejsza się z czasem wraz ze wzrostem odporności z powodu szczepień i infekcji” – powiedział sekretarz generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Tedros podkreślił, że każdy kraj powinien wprowadzić zaktualizowany strategiczny plan reagowania, uwzględniający czynniki powodujące transmisję SARS-CoV-2 i dążenie do zmniejszania wpływ Covid-19 na nasze życie w celu zakończenia globalnej sytuacji kryzysowej.

Źródło: PAP, NCzas

REKLAMA