Elon Musk wyprzedaje akcje Tesli. Zbiera pieniądze na wykup Twittera

Elon Musk. / foto: Flickr, Steve Jurvetson, CC BY 2.0
Elon Musk. / foto: Flickr, Steve Jurvetson, CC BY 2.0
REKLAMA
Elon Musk sprzedał akcje Tesli o wartości 8,5 miliarda dolarów. Zbiera z rynku pieniądze na wykup Twittera.

Pod koniec kwietnia gruchnęła wiadomość, że uznawany za najbogatszego człowieka na świecie Musk kupił Twittera za 44 mld dolarów.

Choć majątek Muska jest o wiele większy, to fizycznie takich pieniędzy nowy właściciel Twittera oczywiście nie ma. Zapowiedział, że z własnych środków na Twittera przeznaczy 21 mld dol., a resztę pozyska od banków i sponsorów.

REKLAMA

W celu finalizacji zakupu Twittera sprzedał właśnie akcje Tesli za 8,5 mld dol. Zapowiedział przy tym, że nie planuje dalszej wyprzedaży akcji producenta samochodów autonomicznych.

Po ostatniej sprzedaży udziałów pakiet udziałów Muska w Tesli jest wart ok. 147 mld dol. Biznesmen pozostaje największym akcjonariuszem z pakietem wynoszącym 15,6 proc.

Według indeksu miliarderów Bloomberga majątek Muska to nadal prawie 250 mld dol. i pozostaje on najbogatszym człowiekiem na świecie.

Musk zapowiada pełną wolność słowa na Twitterze

Po zakupie Twittera Musk obiecał ograniczyć cenzurę na tym medium społecznościowym, co spowodowało kociokwik lewicy, która nie mając argumentów, walczy z przeciwnikami cenzurując to co uznaje np. za tzw. „mowę nienawiści”.

„Wolność słowa jest fundamentem funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym placem miejskim, gdzie debatowane są sprawy kluczowe dla przyszłości ludzkości” – powiedział Musk w oświadczeniu.

Zapowiedział, że zamierza ulepszyć serwis m.in. „pokonując spam boty i weryfikując wszystkich ludzi”.

REKLAMA