Braun przerwał wykład Grabowskiego. Bosak: „Metoda szeroko stosowana w demokracji” [VIDEO]

Krzysztof Bosak Źródło: YouTube / Radio ZET
Krzysztof Bosak Źródło: YouTube / Radio ZET
REKLAMA

W programie „6. Dzień Tygodnia” w Radiu ZET Andrzej Stankiewicz pytał m.in. Krzysztofa Bosaka o wtorkowe zajście z udziałem posła Grzegorza Brauna. Parlamentarzysta przerwał bowiem antypolskie występy prof. Jana Grabowskiego w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie.

Stankiewicz nazwał prof. Grabowskiego „historykiem Holocaustu”, pytając Bosaka o ocenę zachowania Grzegorza Brauna.

REKLAMA

– Przede wszystkim mówimy o kłamcy, o człowieku, który bez żadnych źródeł historycznych twierdzi, że Polacy wymordowali setki tysięcy żydów zbiegłych z gett – powiedział o Grabowskim współprzewodniczący Konfederacji.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Jak dodał, „nie ma żadnego źródła historycznego, które by taką tezę uzasadniało”.

– Wykład Grabowskiego w Niemieckim Instytucie (Historycznym – przyp. red.) został przerwany w momencie, kiedy Grabowski powiedział, że polskie podziemie zajmowało się mordowaniem żydów – wskazał Bosak.

– Otóż, nie jest prawdą, że polskie podziemie antyniemieckie, antysowieckie mordowało żydów. Jest to po prostu zwyczajne kłamstwo i my, jako Polacy, powinniśmy przestać tolerować to, żeby niemieckie instytucje w Polsce organizowały propagandę i kłamstwa – dodał.

Stankiewicz dopytywał, „czy metodą jest taka interwencja, zerwanie przez posła czy zdemolowanie…?”.

– Jest to metoda szeroko stosowana w demokracji, jakby zrobić ranking, to okazałoby się, że lewica ma na koncie setki zakłóceń różnego rodzaju wykładów i wystąpień – podkreślił Bosak.

– Ja osobiście nie popieram zakłócania czegokolwiek, wolałbym, żeby takie wydarzenie nie miało miejsca. Natomiast to wynika z bierności władz państwa polskiego i IPN-u – wskazał.

W ocenie Bosaka, „IPN nie jest w stanie, jako instytucja finansowana przez podatnika, zacząć polemizować z kłamstwami Grabowskiego”.


CZYTAJ WIĘCEJ:


 

REKLAMA