Tak działa wolny rynek. Kult sprzedał wszystkie płyty. Pilnie potrzebne dotłoczenie

Kult nie wziął pieniędzy od ministerstwa kultury.
Kult nie wziął pieniędzy od ministerstwa kultury. (Fot. Facebook/kultoficjalnie)

Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, naśmiewał się z Kultu i sugerował, że nikt nie słucha już legendarnego zespołu. Tymczasem właśnie wyprzedał się cały nakład promowanej od niedzieli płyty.

Atak lidera Bayer Full na Kult miał miejsce po tym, jak Kazik i spółka odcięli się od pieniędzy przeznaczanych przez resort Piotra Glińskiego na wsparcie branży rozrywkowej i kulturalnej.

Pomoc finansowa miała trafić do tych, którzy ucierpieli w wyniku rządowych koronawirusowych działań – mówiąc wprost wielu branżom uniemożliwiono zarabianie pieniędzy.

Wątpliwości budził jednak sposób dystrybucji 400 mln zł. Na liście beneficjentów znalazły się wielkie sławy i gwiazdy, osoby z pierwszych stron gazet, które za jeden koncert zgarniają pieniądze, które przeciętny Kowalski zarabia w rok. To budziło ogromny niesmak.

Kult jako jeden z pierwszych zareagował na gigantyczne dotacje.

„Rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy” – oświadczył zespół.

Czytaj więcej: Kult nie wziął kasy od Glińskiego. „Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy”

Potem od rządowych pieniędzy zaczęli odcinać się kolejni artyści. Wskazywali, że pieniądze mogą się należeć np. firmom organizującym koncerty, ale nie samym artystom, którzy zarabiają miliony.

Oświadczenie Kultu musiało zaboleć Świerzyńskiego z Bayer Full, który z ministerialnego tortu uszczknął dla siebie 550 tys. zł.

Na łamach Polsatu News Świerzyński zaatakował Kazika Staszewskiego i Kult. Lider Bayer Full pytał nawet: „Kto pamięta taki zespół jak Kult?”

Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem. Dlaczego? Oni mówią, że jak ktoś chce im pomóc, to niech ich płytę kupi. A kto by chciał ich płytę kupić? – kontynuował Świerzyński.

Kult w swoim oświadczeniu, w którym poinformował, że nie starał się o dotację od państwa, zachęcił także, by w ramach wsparcia zespołu kupić ich ostatnią płytę – CD i DVD z koncertu na Polandrock.

Apel o pomoc w postaci kupna płyty, który pojawił się w niedzielę, już wzbudził zainteresowanie, a poniedziałkowa wypowiedź Świerzyńskiego tylko je zwielokrotniła.

Jak poinformował Jerzy Owsiak, organizator Polandrock i współwydawca (wraz z firmą SP Records) płyty, nakład rozszedł się w dwa dni.

„W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 000 płyt Kultu. Pierwszy nakład 8 000 boxów CD/DVD i 3000 winyli wyprzedał się w całości” – poinformowano.

„Więc w sposób nietypowy dla całej dyskusji, która śmiga w internecie, mogę tylko prosić członka zespołu Bayer Full o dalsze wypowiedzi” – zakpił ze Świerzyńskiego Owsiak.

Tak więc rynek zareagował od razu. Na pytanie wokalisty Bayer Full, kto by chciał kupić płytę Kultu, znamy już odpowiedź.

Lider Bayer Full odpowiada Kazikowi: Kto by chciał kupić płytę Kultu? Kto w ogóle pamięta ten zespół?

31 KOMENTARZE

 1. „Nieważne jak, byle z nazwiskiem”. A tu nawet Kult pozytywnie się wyróżnił na tle innych artystów (nie występując o dotację i chwaląc się tym, co podchwyciły media). Darmowy czas antenowy w ogólnopolskich telewizjach. Darmowa reklama. Teraz wystarczy wspomóc tańszą chyba reklamą w internecie. Czy to jest wolny rynek? Wątpię. „Co widać a czego nie widać?” Np. dziesiątek młodych pasjonatów, amatorów, którzy nie mieli podstaw do wystąpienia o kasę, więc nie mogli jej odrzucić.

  • Kazik też kiedyś był młodym pasjonatem , wiele lat pracował na pozycję którą obecnie zajmuje. Jest na rynku muzycznym o wiele dłużej niż większość obecnych celebrytów , jednak nigdy nie gwiazdorzył tak jak oni. Kult jest jedyną grupą muzyczną która corocznie odbywa trasę koncertową na jesieni , a od kilkunastu lat również drugą , akustyczną na wiosnę. Każdy koncert Kultu trwa około trzech godzin , i na każdym , nawet w ramach jednej trasy wykonywane są inne utwory.

  • Ten „pusty łeb” potrafi zarobić kilka baniek w rok. Sprzedaż ich płyt w 2019 wyniosła 17 milionów. A ile Ty zarobiłeś lub dostałeś kiesznkowego od rodziców w 2019?

   • Niech i sprzeda 100 milionów to nie zmienia faktu że jest niemoralnym pazernym durniem jak ktoś prowadzi sprzedaż baloników na takie imprezy i rocznie 100 tysięcy to też tworzy sztukę i mu się na leży a jak ktoś te same baloniki sprzedaje pod placami zabaw to już mu się nie należy? Przecież to idiotyzm

   • Czytaj ze zrozumieniem i słuchaj ze zrozumieniem. Ogólnie sprzedali 17 mln. nie w 2019r. No ale czego się spodziewać po fanie takiej muzyki lol.

 2. Jak to mówią ludzie prości: „jaki rozum, taka robota”. Niestety takich „twórców” produktów muzykopodobnych jest na pęczki.

  • Kult to taki zespół prowadzony przez Kazika – synalka donosiciela i współpracownika UB, anarchistę bez wykształcenia, który strasznie lubi wszystkich pouczać.

   Brak szacunku dla tych, którzy wykupili cały nakład tego resortowego cyrku.

 3. Lemingi przyszły z Marszu Wściekłych Macic zerkając na Ajfony i kupiły płytę Kazika bo tak Owsik kazał – czym się pochwaliły na Pejsbuku …

  • To ale trzeba być kretynem, żeby nazwać siebie z błędem irtograficznym😂. „Nie” z przymiotnikami piszemy razem pisowski trolu. Poziom wypowiedzi i pisowni na tym samym poziomie co teksty piosenek disco polo😂. Majteczki w kropeczki😂😂😂.

 4. I tak oto Pan „słynne kropeczki” czyli biedronka od „drugiej strony” zrobił przysługę tak bardzo „nieznanemu” Kazikowi … i udowodnił, że nikt nie chce kupić płyty Kultu …

 5. tak działa wolny rynek i tak działają ludzie o wolnym światopoglądzie, którym żaden żałosny pisowski grajek „majteczki w kropeczki” nie będzie pluł na Kult.
  Ta pisowska podpaska pokazała już, co robi z człowieka nadmiar spisków i kadzidła.
  ***** ***

 6. Kazujman zawsze wie z której strony chleb posmarowany! Nawet nie musi palcem kiwnąć żeby kasa na konto leciała i chwała mu za to. Szkoda tylko, że takie gówno jak owsik się też wzbogaci na tym.

 7. Kult to taki zespół prowadzony przez Kazika – synalka donosiciela i współpracownika UB, anarchistę bez wykształcenia, który strasznie lubi wszystkich pouczać.

 8. No z tym przeciętnym Kowalskim to się pomylili według mnie kowalski ma ok 35tys na rok więc to Chyba przynajmniej 5 letni zarobek

 9. A co cię boli czego lewackie ciule słuchają grunt że sam miziasz małego w rytm majteczki w kropeczki patrząc jako Jaro czyści kuwete

Comments are closed.