#otwieraMY Polskę. Powstała interaktywna mapa. Sprawdź, kto już działa

Polacy mają dość koronareżimu, czyli zamkniętych biznesów, ograniczonych zarobków, braku możliwości normalnego działania. Organizują akcję #otwieraMY. Powstała właśnie interaktywna mapa z działającymi lokalami. Z każdym dniem ich przybywa.

„Mówimy: STOP! Nie ma zgody na dalsze niszczenie narodowego dorobku i milczenie w obliczu ludzkich tragedii, których wokół nas coraz więcej” – zachęca WIR (Weto, Inicjatywa, Referendum).

Akcja zapowiadana była już pod koniec 2020 roku. Z każdym dniem robiło się o niej coraz głośniej. W ostatnich dniach obserwujemy już falę obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec władzy.

Kolejne lokale albo już się otworzyły, albo zapowiadają otwarcie w najbliższych dniach. Nałożone przez rząd w drodze rozporządzenia nakazy i zakazy są bezprawne, co w kolejnych wyrokach potwierdzają sądy.

Obok akcji #otwieraMY jednocześnie tempa nabiera inicjatywa Góralskie Veto – górale zapowiadają, że masowo otworzą się od 18 stycznia. Choć nie ulega wątpliwości, że rząd będzie starał się niesubordynację stłumić.

Knajpy zapewniają, że będą działać zgodnie z prawem – ot, choćby zatrudniając wszystkich gości na umowę o dzieło jako testerów jedzenia. Siłownie organizują np. „kursy doszkalające z koordynacji ruchowej”. Żeby zjeżdżać na stokach narciarskich potrzeba jest „jedynie” licencja. Jak pokazał przykład wicepremier Jadwigi Emilewicz, a dokładniej jej synów, wyrobienie takowej nie jest problemem.

W Internecie powstała właśnie interaktywna mapa z otwartymi biznesami. W każdym większym mieście przybywa ich z każdym dniem. Dostępna pod poniższym linkiem.

Sprawdź, kto działa i wspieraj przedsiębiorców [MAPA #otwieraMY] (kliknij)

Będzie pozew zbiorowy za lockdown. Polska Federacja Fitness domaga się wysokiego odszkodowania

 

9 KOMENTARZE

  1. Ułatwiacie tylko robotę policji i sanepidowi, którzy wyłapią ich bez wychodzenia z kanciapy, spisując adresy z waszej mapy i list.
    Tak musieliby ich najpierw szukać po mieście, a klienci znajdą otwarte geszefty i tak bez mapy.

  2. Znam co najmniej cztery kluby sportowe, które sobie działają bez żadnych ograniczeń. Oczywiście tylko dla wtajemniczonych. W sumie słabo, że w podziemiu, ale lepsze to niż nic. Choroba może i jest, sam na nią chorowałem, dusiłem się i kaszlałem do utraty tchu, ale w dalszym ciągu uważam, że to nie powód do zbiorowego samobójstwa GOSPODARCZEGO, a w konsekwencji do upadku cywilizacji łacińskiej

  3. A ja uważam, że każdy przedsiębiorca powinien sobie ściągnąć i wydrukować orzeczenie sądu z uzasadnieniem, a dotyczące wygranej fryzjera. Wprawdzie nie ma u nas prawa precedensowego, ale można się wesprzeć Konstytucją o wolności gospodarczej i ogłoszenia braku stanu nadzwyczajnego. Konstytucję stosuje się wprost. I pokazywać ten glejt policji i sanepidowi, jeśli nie maja szkoleń prawniczych lub chcą poczuć się bezprawnie ważni.

Comments are closed.