#otwieraMY Polskę. Rośnie liczba otwieranych biznesów. Sprawdź, kto działa i wspieraj przedsiębiorców

Polacy mają dość koronareżimu, czyli zamkniętych biznesów, ograniczonych zarobków, braku możliwości normalnego działania. Organizują akcję #otwieraMY. Powstała właśnie interaktywna mapa z działającymi lokalami. Z każdym dniem ich przybywa.

„Mówimy: STOP! Nie ma zgody na dalsze niszczenie narodowego dorobku i milczenie w obliczu ludzkich tragedii, których wokół nas coraz więcej” – zachęca WIR (Weto, Inicjatywa, Referendum).

Akcja zapowiadana była już pod koniec 2020 roku. Z każdym dniem robiło się o niej coraz głośniej. W ostatnich dniach obserwujemy już falę obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec władzy.

Kolejne lokale albo już się otworzyły, albo zapowiadają otwarcie w najbliższych dniach. Nałożone przez rząd w drodze rozporządzenia nakazy i zakazy są bezprawne, co w kolejnych wyrokach potwierdzają sądy.

Obok akcji #otwieraMY jednocześnie tempa nabiera inicjatywa Góralskie Veto – górale zapowiadają, że masowo otworzą się od 18 stycznia. Choć nie ulega wątpliwości, że rząd będzie starał się niesubordynację stłumić. Mamy także Bałtyckie Veto, Jurajskie Veto i wiele innych lokali, które nie przypisują się do żadnej z tych akcji, ale i tak działają.

Knajpy zapewniają, że będą działać zgodnie z prawem – ot, choćby zatrudniając wszystkich gości na umowę o dzieło jako testerów jedzenia. Siłownie organizują np. „kursy doszkalające z koordynacji ruchowej”. Żeby zjeżdżać na stokach narciarskich potrzeba jest „jedynie” licencja. Jak pokazał przykład wicepremier Jadwigi Emilewicz, a dokładniej jej synów, wyrobienie takowej nie jest problemem.

W Internecie powstała właśnie interaktywna mapa z otwartymi biznesami. W każdym większym mieście przybywa ich z każdym dniem. Obecnie już niemal każdy Polak może znaleźć coś otwartego w promieniu kilkunastu kilometrów.

Mapa dostępna pod poniższym linkiem. Sprawdźcie, co działa w waszych miastach.

Sprawdź, kto działa i wspieraj przedsiębiorców [MAPA #otwieraMY] (kliknij)

Sławomir Mentzen zachęca do obywatelskiego nieposłuszeństwa. „Rząd będzie bezradny. To szaleństwo się skończy”

 

5 KOMENTARZE

  1. Ta akcja to zdradziecka, proputinowska robota Konfederacji. Wielu publicystów telewizyjnych już dawno zdemaskowało tych zdrajców narodu polskiego. Polacy! Teraz – w dobie pandemii – musimy się zjednoczyć pod przewodnictwem wielkiego Polaka Pana Premiera, który od marca naraża swoje życie i zdrowie wraz ze swoimi ministrami. Ludzie, obudźcie się wreszcie!!! Czy wy chcecie, żebyśmy wszyscy pomarli na tą zarazę. O to chodzi Putinowi i jego poplecznikom!

  2. Polacy to mądry naród i zawsze w obliczu zagrożenia się jednoczy. Jeszcze oprócz tego aktu wolności trzeba doprowadzić RZĄD POD SĄD za piekło jakie urządził ludziom.

  3. Celebrytka Kurdej-Szatan prezentuje fotki z Zanzibaru, jakiś koleś wpadł do jeziora Porsche, GOPR ściągał miłośników off-road, którzy utknęli terenowym samochodem w śniegu a mój sąsiad (u którego nawet sam premier był w zakładzie z gospodarską wizytą) wziął prawie 2 mln z tarczy i kupił sobie Forda Mustanga za 250 tys. To ja się pytam gdzie ten kryzys? Jak ci wszyscy cwelebryci i przedsiębiorcy zorganizują akcję #oszczędzaminiebioręzpieniędzypodatnika to ich poprę.

Comments are closed.