„Zaszczepionych nie obsługujemy”. Nowy trend w biznesie?

Punkt szczepień.
Punkt szczepień. / foto: Flickr
Segregacja sanitarna rozkręca się i coraz częściej słychać pomysły, by niektóre wydarzenia czy usługi oferować wyłącznie osobom zaszczepionym. W kontrze do obecnego trendu ustawił salon beauty z Łodzi, który ogłosił, że osób zaszczepionych… nie obsługuje.

Na profilu łódzkiego salonu beauty pojawiła się informacja, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie będą mogły skorzystać z usług kosmetyczki.

W przypadku zatajenia informacji o zaszczepieniu przez klienta zagrożono, że sprawa może zakończyć się w sądzie.

Usługi tylko dla niezaszczepionych

„Drogie klientki, informuję, że od 1 czerwca absolutnie nie obsługuję osób ZASZCZEPIONYCH. Zatajenie tego faktu może skutkować odpowiedzialnością karną na drodze cywilnej” – czytamy. Profil jest aktualnie niedostępny na Facebooku.

To nie pierwsze tego typu oświadczenie. Niedawno inny z salonów beauty napisał: „Zarówno ja, jak i cała moja rodzina nie będziemy się szczepić! Salon (…) nie będzie przyjmował osób po szczepieniu na COVID! Nieważne jaka szczepionka. Uważamy, że powikłań jest więcej niż zachorowań na COVID i nie możemy brać za to odpowiedzialności”.

Usługi tylko dla zaszczepionych

Na drugim biegunie są aktualnie organizatorzy koncertów. Agencja Follow The Step, która od ministra Glińskiego otrzymała niedawno 2 mln zł dotacji w ramach wsparcia artystów, ogłosiła, że organizowany przez nich w sierpniu br. FEST Festival w Chorzowie dostępny będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych. Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, weryfikacja osób zaszczepionych leży w gestii organizatora imprezy. A uczestnicy będą mieli obowiązek okazać dowód o zaszczepieniu.

CZYTAJ TAKŻE: Zaszczepieni wykluczeni z limitów. PiS zmusza przedsiębiorców i obywateli do łamania prawa

Podobnie chce uczynić Jerzy Owsiak, który ogłosił, że Pol’and’Rock Festival 2021 (dawny Woodstock) odbędzie się tylko dla zaszczepionych. Co ciekawe, twórca WOŚP pochwalił zespół KULT za oświadczenie o sprzeciwie wobec Apartheidu, ale sam postąpi odwrotnie.

Owsiak chwali Kult, a sam robi festiwal tylko dla zaszprycowanych

46 KOMENTARZE

 1. Tak się dzieje jak pozwolimy sobie ideologiom facebookowym wejść na głowę. Rozumiem nieobsługiwanie niezaszczepionych – istnieje spore ryzyko zakażenia przy kilkudziesięciu osobach obsługiwanych dziennie, a jakby nie patrzeć – szczepionka znacząco je obniża. Ale jak jest umotywowane nieobsługiwanie zaszczepionych? Właściciele salonu boją się zarazić szczepionką? No coż… całkowity brak wiedzy połączony z kulawą logiką i teoriami z palca.

   • Tego własnie nie wiadomo – chyba że przypuszczać można iż w szaleństwie jest metoda. Chodzi o to do czego nikt dziś się nie przyzna, ADE.
    Jeśli pojawi się mutacja rzeczywiście istotna, wszyscy zaszczepieni o ADE szybko się dowiedzą, tyle że już nic nie można będzie zrobić.
    Skutecznego leku na horyzoncie nie widać …..

  • Tak własnie to wygląda, jak osoba „M” z kisielem kowidowym w głowie bierze się za pisanie komentarzy. Wg oficjalnych info: zaszczepiony jest takim samym roznosicielem jak niezaszczepiony. Skoro ryzyko jest takie samo to decyzja o obsługiwaniu osób niezaszczepionych czy zaszczepionych należy do właściciela. I, w drugą stronę, tak samo. BTW: niezłe te „szczepionki”. Do tej pory więcej moich znajomych miało jakieś jazdy po zaszczepieniu niż „chorowało na kowid”.

  • Nie boją się zarazić „wyszczepionka” tylko aby im ktoś szprycowany nie zdepopulowal się w ich zakładzie. KPW?

  • Nie rozumiesz? Oficjalne dane (strona Min. Zdrowia) i w Polsce i w Izraelu mówią wyraźnie, że na powikłania zaszczepieni umierają 4 krotnie częściej niż jak się nie zaszczepisz. Przeczytaj.
   Czyli przyjdzie zaszczepiony do salonu i nagle się przekręci. I co z powodu zabiegu Beuty?

  • Pfizer potwierdza, że osoby zaszczepione szczepionką COVID mogą „pozbyć się” białek spike i zaszkodzić nieszczepionym W swoim najnowszym raporcie America’s Frontline Doctors (AFLDS) ostrzegają, że białka spike powstałe w wyniku eksperymentalnej szczepionki terapii genowej.

   • COVID-19 mają zdolność do 1. ) przechodzić przez „barierę krew-mózg” powodując uszkodzenia neurologiczne, 2.) być „rozsiewane” przez szczepionych, wywołując chorobę u nieszczepionych dzieci i dorosłych, oraz 3.) powodować nieregularne krwawienia z pochwy u kobiet.

   • Osoby zaszczepione powinno się oznaczyć jako osoby niebezpieczne, chore psychicznie i bezwolne…bo kto normalny wykonuje polecenia telewizora ???

  • Skuteczność owych preparatów jest wyssana z palca. Ale co cię to obchodzi skoro jesteś kolejnym szczepionkowym trollem na tym portalu? Oni płacą, ty piszesz. Dodatkowo śmierdzi od ciebie kotem prezesa.

  • Synek, zajmij sie swoja wiedza w kierunku medycznym,a utrwali sie tobie przez przypadek taki fakt,ze zaszczepieni, obojetnie jaka szczepionka rozpylaja chorobotworcze patogeny poprzez uklad oddechowy.

  • co ty bredzisz? gdzie wyczytałeś, że zaszczepieni nie roznoszą wirusa?? Szczepionka ma za zadanie złagodzić objawy u zaszczepionego a nie zapobiec transmisji.. bzdury takie piszesz, że aż przykro.. słuchaj dalej ministra i jego Judaszowych doradców

  • No właśnie; szczepienia W ŻADEN SPOSÓB NIE ZMNIEJSZAJĄ RYZYKA ZAKAŻENIA, co najwyżej ciężkiego przebiegu choroby jeśli do niej dojdzie. To tak odnośnie braku wiedzy.

  • W Afrykanie przekonali się że dzięki zaszczepionym pojawiły się ponownie dzikie szczepy Polio.
   Szczepią i szczepią w koło a końca nie widać.

   • Bo nie chodzi o to, aby króliczka dogonić, tylko by go cały czas gonić. Do końca świata i jeden dzień dłużej.

  • Co szczepionka obniża? Jak ktoś nie ma objawów to nie zaraża. Jak ktoś jest chory to siedzi w domu. Do tego mwimy o chorobie, której zachorowalnośc to około 1%. Badania z Warszawy (dorośli i dzieci) z pierwszego okresu plandemii wyraźnie wykazały, że większe ryzyko stranowi RSV i grypa.

  • Podejrzewam, że chodzi o nieprzewidywalność skutków po szczepieniu. Taka osoba może dostać jakiegoś ataku serca na fotelu i co? Ma być wina fryzjerki? Czy kosmetyczki? Jak to będzie NOP?

  • LUC MONTAGNIER-Szczepionki nie zatrzymują wirusa, argumentuje wybitny wirusolog, działają odwrotnie – „karmią wirusa” i ułatwiają jego rozwój w silniejsze i bardziej zdolne do transmisji warianty. Te nowe warianty wirusa będą bardziej odporne na szczepienia i mogą mieć większe konsekwencje zdrowotne niż ich „oryginalne” wersje), BRYAM BRIDLE-W szczepionkach na COVID-19 jest niebezpieczna toksyna

  • A organizowanie imprez tylko dla zaszczepionych jest zgodne z prawem? Organizowanie lockdownów jest zgodne z prawem? Miło, że się przyznałeś, że się wyszczepiłeś.

 2. SUPER !!!
  Jesteście wspaniali !!!!!
  Gdybym mieszkał w Łodzi, to chociaż jestem facetem, to bym u Was zamówił jakąś usługę, a może tylko bym przydzedł i trochę posiedział i pogadał – i zapłacił, rzecz jasna 😄
  TAK TRZYMAĆ 👍🖐

 3. To źle. Bo przecież to nie są szczepionki, tylko „szczepionki”. To raczej „zaszczepionych” powinni nieprzyjmować, a nie zaszczepionych.

 4. Nie popieram takich akcji. Segregacja i dyskryminacja ludzi z jakiegokolwiek powodu jest z gruntuvszkodliwa i zła.

  • Owszem segregacja jest szkodliwa, ale na każdą akcję jest reakcja. Nie można biernie przyglądać się segregacji. Skoro są imprezy dla „zaszczepionych”, to muszą być też tylko dla „niezaszczepionych” zgodnie z zasadą jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Inaczej wolnomyślący będą obywatelami drugiej kategorii.

   • tak, musi być jakiś pokaz, manifestacja niezadowolenia, inaczej pomyślą kowidianie że wszystko jest ok, po ichniemu

 5. Ciekawe co na to znany (od wczoraj) piewca wolnego rynku, pan Biedroniowy, z domu Śmiszek? Też się będzie cieszył jak ze zbanowania Sośnierza?

 6. Stan Floryda nakłada grzywny na linie rejsowe, które wymagają od pasażerów okazania paszportów ze szczepionką przeciwko koronawirusowi.

 7. pierwszy krok do tego ,ze to wlasnie zaszczepieni beda dyskryminowani bo jest ich mniej.
  mozna bylo sie tego spodziewac ,ze odpadna slabi tych co jest mniej.

Comments are closed.