Sąd zakazuje obowiązkowych szczepień. Wygrali bitwę, ale wojna przed nimi

Odmowa, szczepionki Źródło: Pexels, collage
Obrazek ilustracyjny/Odmowa, szczepionki Źródło: Pexels, collage
Sąd w Nowym Jorku tymczasowo zakazał obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników służby zdrowia. Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy.

Sędzia okręgowy David Hurt nie zezwolił na wejście z dniem 27 września w życie ustawy, która nakazuje służbie medycznej zaszczepienie się przeciwko COVID-19.

Rozporządzenie o nakazie szczepień wydał jeszcze w sierpniu były już gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo. W międzyczasie ustąpił ze stanowiska po tym, jak został oskarżony przez 11 kobiet o molestowanie seksualne.

Sprzeciw wobec nakazu szczepień w zbiorowym pozwie złożyło 17 lekarzy, pielęgniarek oraz innych pracowników służby zdrowia. Przed sądem przekonywali, że nakaz szczepień narusza ich konstytucyjne prawa.

Jako jeden z powodów wskazali, że jako chrześcijanie sprzeciwiają się przyjmowaniu szczepionek, w procesie powstawania których wykorzystano linie komórkowe abortowanych płodów.

Sędzia okręgowy przychylił się do argumentacji medyków i tymczasowo zawiesił wejście w życie rozporządzenia o obowiązku szczepień.

Stan Nowy Jork ma czas do 22 września na ustosunkowanie się do zarzutów. 28 września odbędzie się kolejna rozprawa. Biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku, które reprezentuje stan, na razie nie skomentowało wyroku sądu.

Rewolucja pożera własne dzieci. Szpital zwolnił 150 niezaszczepionych pracowników. Teraz narzeka na braki kadrowe

Źródło: Reuters

Prenumerata NCZ! z prezentem

2 KOMENTARZE

Comments are closed.