Auto dostawcze firmy kurierskiej zatrzymane. Na pace 27 nielegalnych imigrantów [FOTO]

27 nielegalnych imigrantów w dostawczaku.
27 nielegalnych imigrantów w dostawczaku. (Fot. Straż Graniczna)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Funkcjonariusze Straży Granicznej w okolicach miejscowości Radziwiłłów zatrzymali do kontroli samochód dostawczy. Okazało się, że na pace było 27 nielegalnych imigrantów z Iraku.

Jak poinformowała Straż Graniczna, samochodem kierował obywatel Ukrainy. Auto dostawcze oklejone było logiem znanej firmy kurierskiej.

W bagażowej dostawczaka siedzieli na podłodze imigranci, wśród których byli mężczyźni i kobiety. Łącznie 27 osób z Iraku.

Kryzys migracyjny trwa od dobrych dwóch miesięcy. Rozpoczął się w momencie, gdy siatka przemytników dobiła dealu z Łukaszenką. Nielegalnych imigrantów wysyłają samolotami do Mińska, a stamtąd białoruskie służby transportują ich m.in. na granicę z Polską. Z podobnym problemem zmagają się Litwini.

W samym październiku Straż Graniczna udaremniła ponad 7 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, a od początku roku – 18 tysięcy.

Mimo to polska granica najprawdopodobniej nie jest tak szczelna, jak próbują przekonywać rządzący. Dla wielu imigrantów Polska nie jest krajem docelowym – próbują jechać dalej na zachód. Niemieckie służby alarmują, że ośrodki dla imigrantów ponownie zapełniają się, a gros z tych osób przedostała się do UE właśnie granicą polsko-białoruską.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

CZYTAJ TAKŻE:

8 KOMENTARZE

  1. Bo każdego przemytnika należy do karać,Sad w ciągu 2 tygodni -bezwarunkowa odsiadka w Strzelcach Opolskich( łupanie kamienia kilofem i młotem),ogłosić w mediach że taki to a taki,np.Ahmed B.otrzymał 2 lata bezwarunkowego więzienia za przemyt .I bardzo wielu zastanowi się.

Comments are closed.