Rząd zapowiedział nowe obostrzenia. Czesi masowo wyszli na ulicę. Segregacja porównana do prześladowania Żydów w czasie II WŚ [VIDEO]

Protest przeciwko koronawirusowym obostrzeniom w Pradze.
Protest przeciwko koronawirusowym obostrzeniom w Pradze. (Fot. PAP/Abaca)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Premier Czech Andrej Babiš zapowiedział nowe obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Kilka godzin później na ulicach Pragi pojawiło się tysiące osób protestujących przeciwko tej decyzji.

Czeskie władze planują zabronić osobom, które nie zaszczepiły się przeciwko COVID-19 lub nie mają statusu ozdrowieńca dostępu do wydarzeń i usług publicznych.

Negatywny test nie będzie już respektowany. – Jedynym rozwiązaniem są szczepienia – stwierdził Babiš.

W Czechach odnotowano 22 479 dobowych wyników dodatnich testów na koronawirusa. To największa dzienna liczba od momentu ogłoszenia pandemii. Dotychczasowy rekord padł 6 stycznia i był o prawie 5 tys. niższy – wówczas wykryto 17 778 przypadków.

Na wieść o nowych restrykcjach Czesi masowo wyszli na ulicę. Ogromna frekwencja częściowo zbiegła się z rocznicą „aksamitnej rewolucji”.

Wobec rosnącej liczby zakażeń kwestionowano sens szczepień, a polityczne korona-działania określano jako niekonstytucyjne.

Segregacja sanitarna porównana do prześladowania Żydów w czasie II wojny światowej

Wzywano do obrony wolności, której – zdaniem protestujących – rząd pozbawił Czechów. Przemawiający utrzymywali, że działania państwa prowadzą do totalitaryzmu. Mówiono też, że zgromadzenie przypomina rok 1989, gdy 17 listopada manifestacja studentów rozpoczęła upadek komunizmu.

Wzywano do obywatelskiego nieposłuszeństwa i porównywano środki przeciwepidemiczne do reżimu nazistowskiego, a oddzielanie nieszczepionych od pozostałych członków społeczeństwa – do prześladowania Żydów w czasie II wojny światowej.

W tłumie uczestników widoczne były flagi Czech i Unii Europejskiej, ale te drugie były przekreślone. Na transparentach można było przeczytać hasła: „Nieposłuszeństwo jest podstawą wolności”, „Kto sieje wiatr, zbiera burzę”.

Sytuacja covidowa w Europie:

21 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem powinniśmy skończyć z pokojowym protestowaniem, bo to nie przynosi skutków gdyż rządy mają to gdzieś i idą jak taran aby nas obywateli zniewolić. Pora ich siłą wygnać ze stołków.

  • Żeby to zrobić, to trzeba znaleźć nowych liderów. Obecni są już znani służbom, poza tym są pokojowi. Wiele osób nie chodzi na protesty właśnie dlatego, że są pokojowe i nic nie dają. W końcu górników rząd się boi właśnie przez ich sposób protestów. Na węgrzech pogoniono socjalistów w kilka dni, wystarczyło naprawić muzealny czołg i podpalić siedzibę publicznej gadzinówki. Tak więc czas tworzyć oddolne grupy. Może grupa na telegramie zrzeszająca ludzi gotowych stawiać czynny opór?

  • 👹👹👹A poza tym, te picfotomontaże są OK – czasy podane pod videosami sugerują to iż, kiedy u nas już dawno jest po zachodzie słońca, to u was Czechaczki do zachodu jego jeszcze, że hohoho, jak daleko…
   To i może tych ruskich czołgów wcale u was nie było?
   Tak coś czuję, bo stacjonowałem w 1968 roku w Nysie.👹👹👹

 2. Jeśli już, to covidowy zamordyzm wobec niezaszczepionych, to kalka działań syjonistycznego żydostwa wobec Palestyńczyków, z szykanami, gettami, przepustkami, totalną inwigilacją…

  • 👹 Słusznie prawisz Rumcajs! 👹
   Ten facio w białych majtasach, z uciętymi nogawkami przy policzkach, to musiał być jakiś Reptylianin robiący za Babiš’a…

  • Proponuję obejrzeć posiedzenia Komisji Parlamentarnej Norymberga 2.0 na yt. Wiele ciekawych informacji. To jest pełna koordynacja na całym swiecie bo kazdy tzw rząd to banda sługusów bez wpływu na cokolwiek, im głupsi i wywodzący się z umyslowej i kulturowej patologii tym bardziej raźnie się wyslugują. Ci którzy rządzą naprawde nie są na tyle gluoi by sie pokazać. Na razie

  • Kto za tym wszystkim stoi – posłuchajcie dr Sean Hross. Krótka wersja – od tysięcy lat faraoni rządzą światem, mają do tego wiele organizacji jawnych i tajnych (masoni, illuminaci, Szwajcaria, UK, Pentagon, Watykan…)

 3. Skończył się czas ględzenia i narzekania, trzeba wyjść na ulice i się bronić. Węgrzy potrafili my musimy wziąc przykład, dopóki nie wejdziemy do NASZEGO Sejmu i do NASZEJ TVP ładując te łajzy na taczki dopóty oni będą nas traktować jak.bydło. jesteśmy właścicielami Polski a te śmiecie to nasi lokaje którym pomyliły się role.

 4. Moi drodzy nas są MILIONY! Oni się nas panicznie boją, widzieliście wczoraj miny tych pisowskich tchórzy na konferencji gdy Dziambor im nakładł?? Panika w oczach i przerazenie! Wystarczy tupnąć a oni pouciekają do Izraela. Walczmy bo jesteśmy NARODEM!!

Comments are closed.