Pandora Gate. Co jeszcze wypłynie? „Dziecioj****a. […] Zabił człowieka” [VIDEO]

Afera Pandora Gate Źródło: Twitter
Afera Pandora Gate Źródło: Twitter
REKLAMA

Pandora Gate to największa afera w historii polskiego YouTube’a. Śledztwo Sylwestra Wardęgi pokazuje poziom zepsucia w środowisku celebrytów internetowych. Tymczasem w sieci pojawiają się coraz bardziej niepokojące nagrania.

To największa afera w historii polskiego Internetu. Nagranie, które opublikował Sylwester Wardęga pokazuje, że w środowisku polskich youtuberów i influencerów panuje zmowa milczenia na temat powszechnego zjawiska nadużyć seksualnych w stosunku do nieletnich dziewcząt, a w niektórych przypadkach nawet dziewczynek.

REKLAMA

W swoim filmie Wardęga skupia się głównie na przypadku Stuu (Stuarta Kluza-Burtona) – polskiego youtubera, który według jego śledztwa miał utrzymywać kontakty z nastolatkami w bardzo młodym wieku. Poza Stuu w materiale wideo pojawiają się pseudonimy jeszcze kilku twórców internetowych.

Wardęga zarzuca youtuberom i influencerom zmowę milczenia. Po wybuchu afery w sieci zaczęły pojawiać się materiały, które zdają się potwierdzać podejrzenia Wardęgi.

W Internecie dostępne jest nagranie sprzed trzech lat, które dziś, po wybuchu afery Pandora Gate, może być odbierane zupełnie inaczej.

Chodzi o awanturę pomiędzy youtuberami, w której udział brał m.in. Agata „Fagata” Fąk, którą Wardęga oskarża o ukrywanie prawdy.

Rzeczona youtuberka urządziła burdę w domu patostreamera o pseud. Kamerzysta. Dziewczyna m.in. rozbiła butelkę po wódce i miała grozić komuś noże (tak wynika z nagrania).

Fagata na nagraniu krzyczy, że „wy za to będziecie mieć łby odcięte wy ku**wy je**ne”. Jakaś dziewczyna uspokaja na nagraniu influencerkę, że „sobie wszystko ubzdurała”.

Fąk jednak dalej zachowuje się agresywnie i krzyczy: – Masz prze**ane, masz prze**ane. Bo jesteś [do Łukasza Wawrzyniaka aka Kamerzysty] dziecioje**cą je**nym. […] jesteś pedofilem je**nym. […] Łukasz Wawrzyniak jest pedofilem i bił swoją dziewczynę i zabił człowieka!

Nagranie opublikowano w grudniu 2020 roku, jednak wówczas uznano, że jest to jedna z wielu dram w środowisku patostreamerów, a oskarżenia są bezpodstawne.

„Kamerzyście” nie zarzucono nigdy przed sądem czynów pedofilskich lub zabójstwa, ale był on oskarżony o wykorzystanie i znęcanie się psychiczne i fizyczne nad niepełnosprawnym intelektualnie 18-latkiem, dla rozgłosu w internecie i pobicie seniora.

PANDORA GATE – CZYTAJ WIĘCEJ:

REKLAMA