Afera pedofilska. Latkowski twierdzi, że Zanussi „skorzystał” z młodego chłopca. Reżyser „podejmie kroki prawne”

Sylwester Latkowski, Krzysztof Zanussi. Źródło: YouTube/TVP, Wikipedia
Sylwester Latkowski, Krzysztof Zanussi. Źródło: YouTube/TVP, Wikipedia

TVP wyświetliła dokument „Nic się nie stało”, którego autorem jest Sylwester Latkowski. W samym filmie żadnej bomby nie było, jednak w programie na żywo po premierze, w jednej z wypowiedzi odpalił ją sam reżyser. Autor zarzucił powiązania z aferą pedofilską czołowym polskim celebrytom.

Dokument, który stworzył Sylwester Latkowski, jest jednym z głośniejszych tematów ostatnich dni. Sam film, choć promowano go jako demaskację pedofilii wśród celebrytów, traktuje bardziej o patologii w sopockim klubie „Zatoka Sztuki”.

Celebryci byli co prawda jego częstymi bywalcami – lecz to samo tyczy się wielu mieszkańców Trójmiasta i okolicznych kaszubskich miejscowości. W „Zatoce Sztuki” organizowano koncerty, pokazy mody, etc.

Trudno więc teraz orzec, którzy ludzie znaleźli się tam przypadkiem, nie wiedząc nawet o tym co się w tym klubie dzieje, a którzy mieli jakiś związek z patologicznymi sytuacjami do których w „Zatoce Sztuki” dochodziło.

W filmie oraz podczas łączeń na żywo, jakie TVP zorganizowała po premierze, padają głośne nazwiska. Mowa m.in. o osobach takich, jak: Kuba Wojewódzki, Blanka Lipińska, Natalia Siwiec, Borys Szyc, Adam „Nergal” Darski, czy Andrzej Chyra.

Sytuacja z Zanussim jest inna

O ile te wszystkie gwiazdy są oskarżane przez Latkowskiego o „zmowę milczenia” lub bywanie w szemranym miejscu, to sprawa z Krzysztofem Zanussim przedstawia się zupełnie inaczej. Jego Latkowski wprost oskarżył o nadużycia seksualne.

– To nie może być tak, jak się udało Krzysztofowi Zanussiemu w 2005 r., który wybrnął ze sprawy Dworca Centralnego […]. Mija 15 lat od tej sprawy i będzie to samo? – mówił Latkowski w TVP.

Tym samym autor „Nic się nie stało” wrócił do innej sprawy, którą zajmował się przed laty. Do „Dworca Centralnego”. Wtedy mówiło się o siatce pedofilów, którzy grasowali w centrum Warszawy. W 2005 roku poruszono kwestię pedofilów-homoseksualistów, wśród których miał być wybitny reżyser. Spekulowano, że to Krzysztof Zanussi. Teraz Latkowski powiedział to głośno.

– Problem w tym, że dwójka chłopców została wywieziona z Warszawy, a jak wrócili, to już nic nie mówili. Jedną z najważniejszych spraw w sprawie pedofilii prowadził… komisariat policyjny. […] Trafiłem do chłopca, który miał więcej niż 16 lat, z którego skorzystał Krzysztof Zanussi. Chłopiec miał 16 lat, więc to już nie była pedofilia – powiedział Latkowski w TVP.

Zanussi „podejmie kroki prawne”

„Informuję, że w związku z fałszywymi oskarżeniami wobec mojej osoby sformułowanymi przez Sylwestra Latkowskiego, po emisji reportażu „Nic się nie stało” na antenie TVP 1 podejmę stosowne kroki prawne mające na celu ochronę moich dóbr osobistych i pociągnięcie do odpowiedzialności Sylwestra Latkowskiego. Przywołanie mojego nazwiska w kontekście spraw poruszanych przez Sylwestra Latkowskiego nie miało żadnych podstaw w stanie faktycznym i stanowiło pomówienie” – napisał Krzysztof Zanussi na swoim Facebooku.

Burza po filmie „Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego. Wszystko, co najważniejsze poniżej:

Źródło: TVP, Facebook/Krzysztof Zanussi, nczas.com

6 KOMENTARZE

 1. A gdzie byli rodzice?! Gdzie byli rodzice?! Rodzice?!
  Robta, co chceta to robią 24 h na dobę! Od nocy do nocy! Wódka narkotyki qrestwo!
  To są efekty współczesnej polskiej przymusowej państwowej edukacji za pieniądze polskich podatników i mediów! Przyczyna skutek! Fizyka! Biologia!
  MEN do likwidacji!
  Kolejni ministrowie edukacji pod trybunał stanu!
  Rodzice! Myślcie i wychowujcie swoje dzieci zamiast ulicy, bramy podwórka i pijanych nacpanych kolegów!
  JKM! Ustawę!

 2. Kupa zboczeńców, dewiantów, bandziorów bez żadnych skrupułów, wartości czy hamulców. Autorytety, dygnitarze, ojcowie duchowi, celebryci. To musi skończyć się masakrą. Ktoś kogoś. Sami nie odejdą. Obleźli cały świat. Są wszędzie, jeden ciągnie drugiego na funkcje, stanowiska, apanaże. Albo my ich, albo oni nas. Teraz oni są górą.

 3. Naprawdę?! Czyli homopedofilem też! Bo dlaczego by nie?! Sodomita, kazirodca, gwalcicielem… Również etc.!
  Gratulacje myślenia, logika dla prawników! Cha cha
  Disce puer!
  To nie boli!

 4. Badzo filmy Zanusiego. Natomiast wykorzystywanie swojej sytuacji materialnej, prestyżowej, czy jakiejś innej, pol szesć jakiej, do zapokajania swoich chorych wyobraźni, czy referencji seksalnych. Uważam za skandal, butę,arogancje i zwyczajne zyrodnienie i sadyzm. Te dzieciaki, bez wzgledu czy miały 14, lub 16 lat, są dziećmi. A Pan . Zanusii, który zapyewne byłęś i jesteś reżyserem intelekalnej uczty dla widzów. Jesteś jako człowiek, zwyczajnym, nieobyczajnym dewiantem i śmieciem, którego nie można nawet porównać do zwyczajnego menela, gdyż on ma więcej humantaryzmu i moralności , niżli ty, wybitny reżyserze. Człowiekt ym różni się od zwerzęcia, iż potrafi panować nad swoim seksualizmem. Dla mnie już jesteś dnem.
  p

  • Poczekaj… Masz niezbite dowody? Mocne poszlaki?
   Może się teraz pokotłuje, może choć część prawdy wyjdzie na jaw. Zobaczymy.
   Niczego nie wykluczam, ale na razie słowo przeciwko słowu, poczekajmy na jakieś konkrety, zdarzenia, skojarzenia.

Comments are closed.