Zakończył się Marsz Niepodległości. Policja uniemożliwiła wjazd wielu samochodom i kazała ludziom iść pieszo [FOTO/VIDEO]

Marsz Niepodległości 2020.
Marsz Niepodległości 2020. (Fot. Twitter/Robert Bąkiewicz)

Kończymy zmotoryzowany Marsz Niepodległości – poinformował Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Wcześniej policja uniemożliwiła wjazd wielu samochodom do centrum Warszawy i nakazała iść pieszo.

W Warszawie w środę odbył się Marsz Niepodległości. W tym roku – ze względu na sytuację epidemiczną – odbył się w formie „rajdu”.

Wiele osób zdecydowało się jednak uczcić rocznicę odzyskania niepodległości przemieszczając się pieszo przez stolicę.

„Kończymy zmotoryzowany Marsz Niepodległości. Dziękujemy wszystkim, którzy uczcili dzisiejsze święto razem ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości” – napisał na Twitterze Bąkiewicz. Dodał też, że marsz odcina się od wszystkich prowokacji, w tym ze strony policji.

Sporo osób zdecydowało się uczestniczyć w marszu w formie tradycyjnej. Wielu jednak do tego zmuszono. Kierowcom nakazano zaparkować z dala od centrum i iść pieszo.

Policja utrudniała wjazd samochodów uczestników Marszu Niepodległości – mówił w łączeniu na żywo na antenie Polsatu News Witold Tumanowicz z Ruchu Narodowego.

Policja przekazuje kierowcom którzy przyjechali na #MarszNiepodłegłości2020 autami aby parkować na Woli i iść na MN piechotą. Pytam, po co? – pytał na Twitterze Bąkiewicz.

O tym samym w trakcie Marszu Niepodległości pisał Robert Winnicki. Są także nagrania ukazujące, jak policja blokuje samochodom wjazd do centrum.

Policja odrzuca powyższe oskarżenia – więcej na ten temat w TYM miejscu.

Marsz Niepodległości 2020