Nowe obostrzenia. Sanitaryści tylko częściowo zadowoleni. Ubolewają, że niezaszczepieni „mogą prawie wszystko”

Dr Michał Sutkowski i prof. Andrzej Matyja.
Dr Michał Sutkowski i prof. Andrzej Matyja. (Fot. YT-MedExpress TV/PAP/kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy. Tzw. pandemiczni eksperci są zadowoleni, choć ubolewają, że zostały one wprowadzone tak późno i nie są jeszcze ostrzejsze.

W ostatnich dniach mogło się wydawać, że polski rząd wybrał znacznie bardziej liberalne podejście do czwartej fali koronawirusa. Choć naciski ze strony mediów i sanitarystów, by wprowadzać nowe obostrzenia były bardzo duże, rząd znał już opinię Polaków na ten temat i wzbraniał się przed nowymi restrykcjami jak tylko mógł.

Doszło nawet do tego, że minister Niedzielski w czwartek, 25 listopada przyznał to, co niektórzy mówią i sugerują od ponad roku. Mianowicie, że restrykcje nie są skuteczne w walce z wirusem.

Chwilę później ogłoszono jednak nowy wariant koronawirusa, którego nazwano Omikron. Świat ponownie wpadł w panikę, media miały pożywkę, a dla rządu był to wystarczający pretekst, by wprowadzić nowe obostrzenia. Omikron to świetna ku temu podkładka.

CZYTAJ WIĘCEJ O NOWYCH OBOSTRZENIACH: Niedzielski ogłosił nowe restrykcje, nakazy i zakazy w Polsce. „Pakiet alertowy obostrzeń”

Wykreowani podczas ogłoszonej pandemii koronawirusa telewizyjni eksperci są zadowoleni z takiego obrotu spraw, choć do pełni szczęścia brakuje im surowszych obostrzeń.

Obostrzenia w postaci bardziej restrykcyjnych limitów dotyczących obłożenia różnego rodzaju obiektów – kin, kościołów czy teatrów, to mały krok – skomentował dr Michał Sutkowski, który swego czasu zasłynął z niekonwencjonalnego testu masek.

Nie ma regionalnych obostrzeń, nie ma paszportów covidowych, ale jest krok, który jest, moim zdaniem, krokiem bardzo delikatnym. (…) Jeżeli ma to przygotować nas na pewnego rodzaju kolejne działania i obostrzenia – to dobrze, że taki krok uczyniono. Ja bym oczekiwał bardziej stanowczych rozwiązań dla dobra wszystkich – kontynuuje Sutkowski.

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych domaga się wykonania następnego kroku, czyli zaostrzenia segregacji sanitarnej.

Zgodnie z rekomendacjami całego naszego środowiska oczekiwalibyśmy wprowadzenia jakichś regulacji dotyczących paszportów covidowych. To jest rzecz, którą uważamy za element dobrej walki z koronawirusem – powiedział.

CZYTAJ TAKŻE: Dr Sutkowski się rozmarzył. Policja na każdym kroku, dotkliwe kary, więcej restrykcji

Prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, ubolewa z kolei, że niezaszczepieni „mogą prawie wszystko”. Chciałby, aby dla niezaszczepionych powstała nowa podkategoria ludzi, którzy niewiele mogą.

Jest to pierwsza tak naprawdę konferencja ministra zdrowia, gdzie mówi o jakichkolwiek restrykcjach, bo do tej pory był przekaz: ‚zastanowimy się, będziemy obserwować, podejmiemy decyzje, odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego, Rady Medycznej’ i tak naprawdę od czerwca nie podejmowano żadnych decyzji restrykcyjnych, które ratują życie, tylko mówiono ‚a, zobaczymy i będziemy się kierować sytuacją, jaka będzie w następnym dniu czy tygodniu'” – skomentował w radiu ZET Matyja.

Mam wrażenie, że w naszym kraju niezaszczepieni mogą prawie wszystko, a władza, która jest odpowiedzialna za zdrowie publiczne, za stan zdrowotny społeczeństwa, na to przyzwala. Przecież główny wskaźnik – wskaźnik śmiertelności – jest znacznie większy niż wśród mieszkańców Europy Zachodniej. Któż za to odpowiada? My? System ochrony zdrowia, jego taka a nie inna organizacja – dodał Matyja.

Niedzielski nie odpuszcza ws. segregacji sanitarnej. Nie okażesz paszportu, możesz nie wejść. Sanepid ma zwiększyć kontrole

 

43 KOMENTARZE

 1. Lekarz powinien dostawać wynagrodzenie dopiero wtedy, gdy wyleczy pacjenta, a jeśli podejmie się jego leczenia, a on umrze, wtedy powinien wypłacać odszkodowanie rodzinie.

 2. Jak to jest, że tak niewiele mamy z zabieranych nam pieniędzy na składki zdrowotne, a ci zawodowi impotenci są tak dobrze wynagradzani.

 3. Jakimż trzeba być cynikiem, hipokrytą lub po prostu głupcem do potęgi, żeby twierdzić, że cytat: „władza, która jest odpowiedzialna za zdrowie publiczne, za stan zdrowotny społeczeństwa, na to przyzwala. Któż za to odpowiada? My? System ochrony zdrowia, jego taka a nie inna organizacja – dodał Matyja” koniec cytatu.
  Jest zupełnie odwrotnie. To właśnie decyzje takich durniów jak ci dwaj rozłożyły system ochrony zdrowia w Polsce…

  • Zabawna jest ta nowomowa, globaliści, korporacje. Mongoły atakowali tak, wysyłali przednią straż by zabijać ludzi, nie palić i nie plądrować, spowodować paniczną ucieczkę, nadchodzące wojsko zajmowało się rabunkiem tego co zastali ludzi brali w niewole lub zabijali, wojsko napotkanego wroga atakowało a gdy nie mogli zwyciężyć po krótkiej walce udawali że uciekają by ich gonić, by wciągnąć goniących w przygotowaną pułapkę. MONOPOLE działają dokładnie tak samo. To rabunek i wojna.

 4. Żeby tak kiedyś zamknęli w jednej budzie tych wszystkich skundlonych „ekspertów” i trzymali ich tam tak długo, aż zrozumieją dlaczego nie warto być psem na usługach Picerów i reszty tego szamba.

 5. Ten frajer sam powinien dostać paszport ale dla durniów i być odizolowany od społeczeństwa aby swoją głupota nie zarażać innych. Swoją drogą chętnie bym się dowiedział jakie są jego konotacje z korpo farmaceutycznymi, że tak ciśnie

  • Nie sądzę, że jest frajerem. Za te opowiadane bzdury pewnie bierze kilkaset tysięcy miesięcznie. To dlatego od nowego roku wzrasta podatek zdrowotny, który ma opłacać takich „cwaniaków”. Tym samym frajerem jest społeczeństwo, które przyzwala na tę hucpę.

 6. Wyszczepy eks katolicy: Jak mogliście za paszport covidowy zaprzedać duszę diabłu przyjmując jego znak w ręce?Po co włazicie do naszych świątyń, bękarcie dzieci szatana? Wasze świątynie to te z odwróconymi krzyżami, tam łaźcie , jesteście przeklęci i nic już wam nie pomoże. Nikt was przecież nie zmuszał do zaprzedania duszy, sami poleźliście dla korzyści i buty! Zdradziliście Boga więc teraz czekajcie na spełnienie proroctwa, tyle wam tylko czasu zostało i tych uciech paszportowych.

 7. za chwile,bedziemy i lekarzy zamykać,razem z ich rodzinamy,powolutku ale tak będzie ,he he he sami tego chcą,

    • Znam wielu wspaniałych lekarzy, którzy mają ciężko w tych podłych czasach i nie można ich wrzucać do jednego worka z kanaliami, a już rozciąganie winy na ich rodziny, to ohyda i świadectwo krańcowego zbydlęcenia.

    • Bodnara, Basiukiewicza i wielu innych dobrych ludzi też chcesz za coś karać?
     Niczym nie różnisz się od bolszewickiego motłochu.

 8. Paszport covidowy stoi w sprzecznosci z art 32 konstytucji.Nie mozna jednych wykluczac bo nie maja jakiegos tam kodu a drugich traktowac priorytetowo bo maja kod.To nie uda sie wprowadzic.Niedzielski nie idz ta droga Bedziesz zalowal. Bunt spoleczny bedzie wiekszy

 9. Pohamuj się, człowieku.
  Nie można rozciągać odpowiedzialności na innych.
  Wina ma konkretne nazwisko i jeśli jest, to musi być najpierw udowodniona.
  To co głosisz jest zbrodnią i namawianiem do przemocy.

 10. Mamy 1,5 mln MNIEJ zachorowań na „grypę” niż w „zwykłych” latach

  Powyższe „zamieniliśmy na”:
  – 1,3 mln pozytywnych wyników testów na covid
  – 28 tys „zgonów covid”
  – 79 tys dodatkowych zgonów

 11. oznaczenia numeryczne na opakowaniach szczepionek w ich kodach – liczbach 1, 2 i 3
  Liczba 1 – placebo zarezerwowane dla „wybranych” członków elit (sól fizjologiczna), które otrzymuje też około 30% populacji.
  Liczba 2 – preparat mRNA (czyli terapia genowa mRNA).
  Liczba 3 – preparat mRNA wzbogacony o patogeny wywołujące choroby onkologiczne (np. raka tkanek miękkich).

 12. Obywatelu!
  Przeziębienie i covid – Twój wróg.
  Zapobiegaj i szczep się rutynowo.
  Zdrowie jednostki gwarantem zdrowia ogółu.

 13. Odpierdolcie się raz na zawsze od tych którzy nie przyjęli preparatów genetycznych.Po raz nie wiadomo który udowodniono że zaszczepieni też zakażają i chorują.Celowo napuszczacie jedynych na drugich żeby zabić jedność przez wasze ochydne kłamstwa i machinacje.

 14. Pozaszczepiali się i zazdroszczą wolnym ludziom. Wyszczepy nareszcie będą mogli pokazać się tymi kodami QR, które i tak w przyszłości będą mogły być sposobem do eliminacji z życia społecznego z różnych powodów, jakie tylko globaliści sobie wymyślą (czy to braku zapłaty podatku, mandatu, nie odśnieżenia chodnika z samego rana), oby nie…Stop segregacji sanitarnej, stopss

 15. Oj, bo wam Polacy przypomna jak ubiliscie projekt Amantadyna,ktorym mozna to wyleczyc. Kazdy madry Polak przed szkoda zaopatrzyl sie spod ziemia lekiem i ma teraz na wasze straszenie wywalone. Nic juz straszenie nie pomoze. My zawsze damy rade kazdej wladzy.

Comments are closed.